Страхування залізничного транспорту в Тернополі

Страхування залізничного транспорту є важливим заходом для захисту майнових інтересів власників та користувачів локомотивів, вагонів, платформ та інших засобів залізничного транспорту. 

Інформація про страховий продукт

Загальні умови страхового продукту

Страхування залізничного транспорту
Про послугу

Об’єкт страхування:
Об'єктом страхування є майно, а саме залізничний рухомий склад, перелік якого наведений у Договорі на праві володіння, користування і розпорядження та/або можливі збитки чи витрати.

Страхові ризики:

Порушення безпеки руху на залізничному транспорті

  • Пожежа та (або) вибух на застрахованій ОЗРС.

  • Стихійні явища, а також природні явища, що носять незвичайний характер для даної місцевості

  • Протиправні дії третіх осіб

Розмір страхової суми (ліміту відповідальності):

Страхова сума встановлюється в розмірі дійсної вартості або частини дійсної вартості застрахованої ОЗРС на дату укладення Договору страхування. При встановленні страхової суми в розмірі частини дійсної вартості виплата страхової виплати здійснюється у співвідношенні, яке становить страхова сума до дійсної вартості (пропорційність виплати).

Страхування залізничного транспорту
Переваги оформлення полісу
Прозорі умови договору
Прозорі умови договору
Можливість розстрочки (для КАСКО)
Можливість розстрочки (для КАСКО)
Оперативність виплат
Вільне комбінування ризиків
Вільне комбінування ризиків
Інформаційний супровід 24/7
Інформаційний супровід 24/7
Ексклюзивні опції
Ексклюзивні опції
Швидкість укладення договору
Швидкість укладення договору
Доступні ціни
Обмеження/особливість Страхового продукту

На страхування приймаються:

      • тяговий рухомий склад (ТРС): електровози, тепловози, паровози, електропоїзди, дизель-поїзди, газотурбовози та інший ТРС.

      • несамохідний руховий склад (НРС): вагони і піввагони (криті вагони, ізотермічні вагони, вагони спеціального призначення, вагони пасажирські, багажні, поштові, багажно-поштові, службові, ресторани, тощо), платформи, цистерни, рефрижератори, інші засоби НРС.

Під окремою одиницею рухомого складу розуміється будь-яке майно, з перерахованого вище, його корпус, внутрішнє приміщення, включаючи обладнання, електропроводку, ізоляцію, пристрої та системи, головні та допоміжні механізми, казани, дизель-генератори, інше обладнання й спорядження, що входить до складу його конструкцій.

Не підлягають страхуванню окремі одиниці рухомого складу, які:

      • Використовуються в цілях, що не передбачені заводською конструкцією;

      • Підлягають конфіскації на підставі рішення суду, що набуло законної сили;

      • Є музейними експонатами, незалежно від того, в робочому вони стані чи ні;

      • Знаходяться у технічно несправному стані відповідно до вимог чинного законодавства України та норм заводу-виробника та не мають державної реєстрації;

      • Мають значні механічні та корозійні пошкодження кузова, ходової частини, зовнішнього покриття, електрообладнання.

Дія Договору не поширюється: 

      • на тимчасово окуповану російською федерацією (в тому числі її союзниками та/або збройними формуваннями, підпорядкованими силовим структурам російської федерації та її союзників або приватним особам) територію України; територіальні громади, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні); населені пункти, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії розмежування (відповідно до нормативно-правових актів, затверджених у встановленому законодавством порядку); території які прямо визначені у даному пункті або які не включені до вказаного переліку та разом з тим знаходяться ближче ніж 50 кілометрів від лінії зіткнення.

      • російську федерацію та республіку білорусь.

Страхування залізничного транспорту
Основні умови страхування

Розмір страхового тарифу встановлюється в залежності від таких факторів як:

  • Тип ОЗРС;

  • Кількість ОЗРС;

  • Обраний пакет страхових ризиків

  • розмір франшизи;

  • порядок оплати страхової премії

  • статистика збитковості за попередні періоди;

  • інші фактори, які мають важливе значення для оцінки страхового ризику.

Мінімальний розмір страхової премії/тарифу – 350 грн

Максимальний розмір страхової премії/тарифу – 1 млрд грн.

Безумовна франшиза 

% від страхової суми за Договором встановлюється при пошкодженні та втраті або знищенні ОЗРС

Територія дії – Україна та Європа.

Строк страхування визначається в договорі страхування та не може бути меншим мінімального строку дії договору або більшим максимального строку дії договору:

Строк дії за Договором від 1 дня до 12 місяців.

Строк дії Договору може бути продовжено шляхом укладення наступного договору страхування.

Період страхування дорівнює строку дії Договору. (у разі строку дії договору понад 1 рік, страховий період додатково зазначається в Договорі).

Якщо договором передбачена сплата страхової премії частинами, то у випадку несплати Страхувальником чергової частини страхової премії у встановлені договором терміни або сплати в неповному обсязі, Страховик звільняється від зобов’язань сплатити страхове відшкодування по страхових випадках, що сталися в період: з 00 год. 00 хв. (за Київським часом) дати, до якої Страхувальник зобов’язаний був сплатити чергову частину страхової премії, до 00 год. 00 хв. (за Київським часом) дати, наступної за датою сплати Страхувальником простроченої чергової частини страхової премії у повному обсязі.

Порядок здійснення страхових виплат:

    • Розмір збитку визначається виходячи з дійсної вартості застрахованої ОЗРС на момент укладення Договору.

    • Розмір прямого (реального) збитку визначається:

      • При повній конструктивній загибелі (знищенні) або повній загибелі (повному знищені) застрахованої ОЗРС – виходячи з розміру страхової суми, встановленої для цієї застрахованої ОЗРС (з вирахуванням зносу застрахованої ОЗРС за проміжок часу з першого дня дії Договору до повної конструктивної загибелі цієї застрахованої ОЗРС) з відрахуванням вартості частин, вузлів, деталей, обладнання та залишків застрахованої ОЗРС, що придатні для подальшого використання або реалізації після настання страхового випадку. Вартість частин, вузлів, деталей, обладнання та залишків застрахованої ОЗРС, що придатні для подальшого використання або реалізації, визначається на підставі акту (висновку) експертизи, проведеної суб’єктом оцінної діяльності. Така експертиза проводиться за рахунок Страховика;

      • При втраті застрахованої ОЗРС – виходячи з розміру страхової суми, встановленої для цієї застрахованої ОЗРС в Договорі (з вирахуванням зносу застрахованої ОЗРС за проміжок часу з першого дня дії Договору до втрати цієї застрахованої ОЗРС);

      • При пошкодженні застрахованої ОЗРС – в розмірі витрат на відновлювальний ремонт пошкодженого застрахованої ОЗРС або її частин до стану, в якому вона знаходилася безпосередньо перед настанням страхового випадку. Витрати на відновлювальний ремонт повинні бути зменшені на величину зносу частин, вузлів, деталей і пристроїв застрахованої ОЗРС, що підлягають замінені на момент настання страхового випадку. Розмір зносу визначається на підставі акту (висновку) експертизи, проведеної суб’єктом оцінної діяльності. Така експертиза проводиться за рахунок Страховика.

    • Витрати на відновлювальний ремонт включають:

а) витрати на оплату вартості матеріалів, деталей, запасних частин, необхідних для ремонту (відновлення);

б) витрати на оплату вартості робіт з ремонту та (або) монтажу;

в) витрати на оплату вартості транспортування матеріалів, деталей, запасних частин до місця ремонту, включаючи мито та збори, а також інші витрати, необхідні для відновлення застрахованої ОЗРС до того стану, у якому він перебував безпосередньо перед настанням страхового випадку.

    • До витрат на відновлювальний ремонт не відносяться:

а) вартість деталей, матеріалів і робіт, що не були пошкоджені внаслідок настання страхового випадку, тобто вартість цих деталей, матеріалів і робіт;

б) додаткові витрати на оплату вартості конструктивних змінень або підвищення якості, властивостей застрахованої ОЗРС;

в) витрати на оплату вартості тимчасового (допоміжного) або планового ремонту (відновлення) застрахованої ОЗРС;

г) витрати на оплату вартості профілактичного ремонту, технічного обслуговування, деповського та заводського ремонту застрахованої ОЗРС, а також інші витрати, виконані незалежно від факту настання страхового випадку;

ґ) вартість робіт, пов’язаних з реконструкцією або переобладнанням застрахованої ОЗРС, ремонтом або заміни її окремих частин, деталей, вузлів через зношеність, технічний брак тощо;

д) вартість заміни (замість ремонту) тих або інших вузлів і агрегатів у зборі через відсутність у ремонтних підприємств необхідних запасних частин, деталей для ремонту цих вузлів і агрегатів;

е) додаткові витрати на оплату вартості термінових робіт, удосконалення попереднього стану застрахованої ОЗРС;

є) додаткові витрати на оплату вартості термінового доставлення, в тому числі авіаперевезень, матеріалів, деталей та запасних частин, вузлів;

ж) вартість витрат під час проведення ремонтних робіт на заробітну плату і матеріальне заохочення машиністів, провідників та інших спеціалістів, крім витрат, що зазнані виключно для необхідного переміщення рухомого складу до місця ремонту, або при проведенні ходових випробувань рухомого складу після відновлювального ремонту;

з) інші витрати, здійснені понад необхідні.

Без згоди Страховика Страхувальник не має права відмовлятися від залишків застрахованої ОЗРС, мотивуючи свою відмову станом, у якому вони опинилися після настання страхового випадку. Їх залишкова вартість підлягає вирахуванню із суми збитку.

При настанні події, яка може бути визнана страховим випадком, Страхувальник (Вигодонабувач) повинен надати Страховику такі документи:

      • Письмову заяву Страхувальника про страхову виплату;

      • Оригінал Договору, що належить Страхувальнику;

      • Пояснювальну записку про подію, що сталася (зазначити час, місце, обставин, причини події, характер та очікуваний розмір збитку, ймовірного винуватця події);

      • Документи, що підтверджують його страховий інтерес (право на отримання страхової виплати), а також документи про право володіння та (або) користування та (або) розпорядження застрахованою ОЗРС;

      • Документи, що підтверджують вартість застрахованої ОЗРС;

      • Документи відповідного компетентного органу або експертної комісії (пожежної служби, гідрометеослужби, служби безпеки руху залізниці, слідчих органів тощо), що підтверджують факт настання і причини страхового випадку та осіб, винних в завданні збитку, якщо ці органи наділені повноваженнями визнавати осіб такими;

      • Документи, що включають опис обставин, за яких сталася втрата, знищення або пошкодження застрахованої ОЗРС або її частин, складені відповідно до вимог, що висуваються до проведення та оформлення результатів розслідування транспортної події у поїзній і маневровій роботі, що загрожують безпеці руху;

      • У всіх випадках коли в розслідуванні обставин, що спричинили завдання збитку, брали участь органи МВС, прокуратури й інші правоохоронні органи:

        • копію заяви або повідомлення Страхувальника про кримінальне правопорушення до органу державної влади, уповноваженого розпочати досудове розслідування;

        • документ, що підтверджує прийняття та реєстрацію органом державної влади, уповноваженим розпочати досудове розслідування, заяви або повідомлення Страхувальника про кримінальне правопорушення;

        • документ, що підтверджує внесення органом державної влади, уповноваженим розпочати досудове розслідування, відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками відповідного злочину, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність, із зазначенням попередньої правової кваліфікації кримінального правопорушення (наприклад, повідомлення про початок досудового розслідування тощо);

        • копію постанови слідчого чи прокурора або ухвали суду про закриття кримінального провадження чи зупинення досудового розслідування або рішення (вироку) суду у разі їх наявності

      • Довідку пункту технічного обслуговування щодо технічного стану застрахованої ОЗРС, її окремих вузлів та агрегатів тощо на момент настання події;

      • Довідка Страхувальника, де визначений перелік знищених або пошкоджених складових частин застрахованої ОЗРС, або довідку про її повне знищення;

      • Документи, що підтверджують розмір завданих збитків (кошторис ремонтних робіт, рахунок-фактура, наряд-замовлення, акт приймання-передавання виконаних робіт тощо);

      • Лист Вигодонабувача з зазначенням реквізитів для сплати страхової виплати у разі призначення Вигодонабувача та наявності у нього законних підстав для отримання страхової виплати;

      • Документи, що підтверджують розмір необхідних, розумних та доцільних витрат, здійснених з метою запобігання і зменшення розміру збитків та рятування застрахованої ОЗРС;

      • Документи, що дозволяють ідентифікувати одержувача страхової виплати;

      • Інші документи або відомості на запит Страховика, враховуючи особливості конкретного страхового випадку, що необхідні для з’ясування обставин та причин настання страхового випадку, визначення розміру збитків.

    • Документи, необхідні для здійснення страхової виплати, надаються Страховикові у формі оригіналів, нотаріально завірених копій; простих копій, за умови надання можливості Страховикові звірити ці копії з оригіналами документів.

    • Якщо документи, необхідні для здійснення страхової виплати, не надані в повному обсязі та (або) в належній формі, або оформлені з порушенням чинних норм (відсутні номер, дата, штамп, є виправлення тексту тощо), страхова виплата не здійснюється до усунення (виправлення) цих недоліків. Про наявність таких невідповідностей, порушень Страховик повідомляє Страхувальника чи одержувача страхової виплати в письмовій формі.

    • Страхова виплата підлягає виплаті після того, як будуть повністю встановлені причини й розміри завданого збитку внаслідок настання страхового випадку.

    •  Страховик здійснює страхову виплату відповідно до умов Договору на підставі письмової заяви Страхувальника (Вигодонабувача) про страхову виплату та страхового акту, складеного Страховиком або уповноваженою ним особою у формі, що визначається Страховиком.

    • Для складення страхового акту і здійснення страхової виплати Страхувальник (Вигодонабувач) повинен надати Страховикові документи, передбачені цим Договором.

    •  Якщо на підставі наданих документів неможливо встановити обставини, причини й розмір завданого збитку, Страховик має право призначити розслідування або експертизу, що виконує незалежний фахівець (експерт), який має відповідно до чинного законодавства України належні повноваження, з метою встановлення обставин, причин і розміру завданого збитку.

    • Протягом 20 (двадцяти) робочих днів з дня отримання всіх необхідних документів і відомостей про обставини настання страхового випадку відповідно до Договору, Страховик приймає рішення про здійснення страхової виплати та складає відповідний страховий акт або приймає рішення про відмову у здійсненні страхової виплати або її відстрочення.

    • У разі прийняття рішення про відмову у здійсненні страхової виплати або про необхідність відстрочити прийняття рішення про здійснення виплати або про відмову здійснити страхову виплату Страховик протягом 20 (двадцяти) робочих днів з дня прийняття такого рішення повідомляє про це Страхувальника (Вигодонабувача) в письмовій формі з обґрунтуванням причини.

    • Страхова виплата здійснюється Страхувальнику (Вигодонабувачу) впродовж 5 (п’яти) робочих днів з дня прийняття рішення про здійснення страхової виплати та складення страхового акту.

    •  Страховик має право відстрочити прийняття рішення про здійснення виплати або відмову здійснити страхову виплату, якщо:

      • На підставі наданих документів неможливо встановити обставини, причини настання страхового випадку та розмір завданого збитку. У цьому випадку з метою встановлення обставин, причин настання страхового випадку і розміру збитку Страховик має право провести додаткову перевірку обставин, направляти запити до компетентних органів або замовити проведення експертизи (дослідження тощо), яку проводить суб’єкт оцінної діяльності. Рішення про здійснення виплати або відмову здійснити страхову виплату Страховик приймає не пізніше 10 (десяти) робочих днів після складення Страховиком документа про результати проведення додаткової перевірки, отримання відповідей на запити або отримання звіту про експертизу (дослідження тощо), але не пізніше ніж через 90 (дев’яносто) календарних днів від дня одержання останнього документа з переліку документів, що підтверджують настання страхового випадку та розмір збитку;

      • Страховик має обґрунтовані сумніви (зокрема (але не обмежуючись цим), суперечливість змісту наданих документів) в достовірності документів, що підтверджують настання страхового випадку, – до підтвердження достовірності таких документів компетентними органами, але в будь-якому разі на строк, що не перевищує 6 (шести) місяців від дня одержання останнього документа щодо визначення обставин настання страхового випадку й розміру збитку;

      • Органом державної влади, уповноваженим розпочати досудове розслідування, щодо події, що може бути визнана страховим випадком, було розпочате досудове розслідування, протягом здійснення якого Страхувальника (одержувача страхової виплати), їх працівників чи представників або осіб, які діяли за їхнім дорученням, було визнано підозрюваними або обвинуваченими, рішення про здійснення або відмову здійснити страхову виплату приймається Страховиком після закриття кримінального провадження, зупинення досудового розслідування або винесення вироку суду.

    • Сума страхових виплат за один або декілька страхових випадків не може бути більша за страхову суму, що обумовлена Договором.

    •  Якщо на момент укладення Договору страхова сума становила певну частину дійсної вартості застрахованої ОЗРС, страхова виплата виплачується в межах страхової суми в такому ж співвідношенні до розміру збитку, як страхова сума за Договором співвідноситься до дійсної вартості застрахованої ОЗРС, визначеної у Договорі.

    • Страхова виплата у разі втрати застрахованої ОЗРС в результаті крадіжки, грабежу, розбою проводиться протягом 25 (двадцяти п’яти) робочих днів після надання Страхувальником усіх необхідних документів, зазначених у Договорі а також копії постанови про закриття кримінального провадження відповідно до пунктів інших, ніж пп.1), 2) (крім закриття кримінального провадження через малозначність завданої шкоди) і 7) частини 1 статті 284 Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК); або копії постанови про зупинення досудового розслідування, або копії рішення суду (за винятком виправдувального рішення, ухваленого відповідно до статті 373 КПК при встановленні судом підстав для закриття кримінального провадження, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 284 КПК), але в будь-якому разі не пізніше ніж через 6 (шість) календарних місяців після підписання страхового акту відповідно Договору та за умови здійснення документальної відмови від права власності на викрадену ОЗРС на користь Страховика (шляхом укладення між Страховиком та Страхувальником відповідного договору про відмову від права власності, а саме: право власності на втрачену застраховану ОЗРС переходять у власність Страховика з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем здійснення виплати 100% страхової виплати за втрачену ОЗРС згідно з умовами цього Договору), при цьому на Страхувальника покладається зобов’язання переоформити право власності на застраховану ОЗРС на Страховика без відшкодування вартості таких дій Страховиком.

    • Якщо втрачена застрахована ОЗРС буде знайдена після здійснення страхової виплати, то протягом 10 (десяти) робочих днів з дати одержання Страхувальником відповідної інформації та (або) вимоги Страховика у разі непереоформлення права власності на застраховану ОЗРС, Страхувальник повинен повернути Страховикові суму отриманої страхової виплати.

    • Якщо втрачена застрахована ОЗРС знайдена у пошкодженому або повністю знищеному стані, у разі непереоформлення права власності на застраховану ОЗРС, Страхувальник повинен повернути Страховику частину отриманої страхової виплати, що дорівнює різниці між сумою виплаченої страхової виплати за ризиком «Протиправні дії третіх осіб», що призвели до втрати ОЗРС та сумою страхової виплати, розрахованої відповідно до умов Договору за іншими застрахованими ризиками.

    • У разі настання страхового випадку та здійснення страхової виплати ліміт зобов’язань Страховика (максимальний розмір страхової виплати, який на момент укладення Договору дорівнює відповідній страховій сумі) зменшується на розмір здійсненної виплати.

Якщо Страхувальник або Вигодонабувач одержав відшкодування за збиток від третіх осіб, Страховик сплачує лише різницю між сумою, що підлягає сплаті за Договором, і сумою, отриманою від третіх осіб. Страхувальник зобов’язаний негайно сповістити Страховика про одержання таких сум.

Інше:

Договір страхування не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.

Знижок не передбачено.

Страхування залізничного транспорту
Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у страховій виплаті

Не відносяться до страхових випадків та не відшкодовуються збитки, завдані внаслідок або з причини:

      • Навмисних дій або необережності Страхувальника, його персоналу або представників;

      • Відомої Страхувальнику або його представнику до виходу застрахованої ОЗРС в рейс інформації про невідповідність технічного стану цього засобу техніко-технологічним й експлуатаційним вимогам до нього згідно з умовами експлуатації рухомого складу та іншими нормативними актами;

      • Фізичного зносу матеріалів конструктивних елементів застрахованої ОЗРС: корозії, гниття, старіння тощо;

      • Використання застрахованої ОЗРС не за цільовим призначенням ;

      • Недотримання Страхувальником (Вигодонабувачем), у тому числі його працівником або представником, положень правил технічної експлуатації залізниць, інструкцій із сигналізації, руху поїздів, маневрової роботи на залізницях, відомчих нормативних актів, що регулюють питання технічної експлуатації, утримування, ремонту та охорони засобів залізничного транспорту;

      • Порушення правил вантажних і пасажирських перевезень, вантажно-розвантажувальних робіт;

      • Недотримання Страхувальником (Вигодонабувачем), у тому числі його працівником або представником, правил пожежної безпеки для об’єктів і рухомого складу залізничного транспорту, у тому числі стосовно легкозаймистих або вибухових матеріалів, що перебувають на під’їзних коліях, місцях загального і незагального користування, інших місцезнаходженнях застрахованих ОЗРС або безпосередньо в застрахованій ОЗРС;

      • Горіння, обумовленого специфікою технологічного процесу виробництва або умовами роботи промислових установок і агрегатів, а також оброблення предметів вогнем, теплом або іншим термічним (тепловим) впливом з метою їхнього перероблення, змінення інших якісних характеристик, якщо горіння не поширилося;

      • Коротких замикань електромережі в електроустаткуванні на залізничному рухомому складі, що не викликали поширення пожежі за межі апарата, агрегату, механізму;

      • Пошкодження застрахованої ОЗРС вантажем, що перевозиться;

      • Перевезення вибухових, легкозаймистих, радіоактивних, отруйних та інших небезпечних вантажів, не призначених для такого перевезення;

      • Керування застрахованою ОЗРС особами, не допущеними до керування таким засобом, або особами, які не мають відповідного рівня кваліфікації, або невідповідності їх фізичного, психоемоційного або психічного стану під час рейсу вимогам, що пред’являються до осіб, які допущені до керування ОЗРС;

      • Руйнування конструктивних елементів будинку (споруди), у якому перебувають застраховані ОЗРС, внаслідок старості (зношування) або виробничих будівельних дефектів, які були відомі (або повинні були бути відомі) Страхувальникові (Вигодонабувачу) на момент укладення Договору або на момент настання страхового випадку;

      • Технічної відмови агрегатів і механізмів у застрахованій ОЗРС, не пов’язаної із зовнішніми механічними пошкодженнями;

      • Таємничого зникнення застрахованої ОЗРС, тобто внаслідок причини, час, обставини або місце якої невідомі.

    • До страхових випадків не відносяться і страхова виплата не здійснюється, якщо збитки Страхувальника, пов’язані з подією, що:

      • Сталася після закінчення дії Договору;

      • Сталася за межами території дії Договору;

    • За Договором не відшкодовуються збитки і витрати, викликані такими причинами:

      • Ядерним вибухом, а також прямим чи побічним впливом радіації в зв’язку з прямою дією або наслідками дії ядерних реакцій і розпаду радіоактивних речовин;

      • Військовими діями, революцією, заколотом, повстанням або цивільними заворушеннями;

      • Захопленням в полон, арештом, затримкою застрахованих ОЗРС або спробами зробити це;

      • Страйками, локаутом, діями, що викликані трудовими конфліктами, будь-якими терористичними актами;

      • Вилучення, конфіскації, реквізиції, арешту або знищення застрахованої ОЗРС за розпорядженням державних або місцевих органів;

      • Самовільного заняття рухомого складу залізницею для перевезення вантажів інших відправників.

      • відомих Страхувальнику (Вигодонабувачу) до виходу застрахованого ЗТЗ в рейс невідповідності його технічного стану вимогам, які пред’являються;

      • перевезення вибухових, легкозаймистих, радіоактивних, отруйних та інших небезпечних вантажів, не призначених для такого перевезення;

      • затягнення каменів, гравію, пилу, піску або інших предметів, що призводять до погіршення характеристики двигуна ОЗРС або його дострокової заміни;

      • технічної відмови агрегатів і механізмів у застрахованому ОСРЗ, не пов’язаної із зовнішніми механічними пошкодженнями;

      • пошкоджень лакофарбового покриття у вигляді подряпин і сколів, скляних поверхонь і дзеркал при цілісності конструктивних елементів;

      • Події, в результаті яких спричинено збиток внаслідок втрати, повного знищення, повного конструктивного знищення або пошкодження конструкції застрахованої ОЗРС, її обладнання, не визнаються страховими випадками, і страхове відшкодування не підлягає виплаті, якщо такі події сталися під час проведення випробувань застрахованої ОЗРС та (або) її агрегатів, навчання персоналу з метою одержання допуску до керування застрахованою ОЗРС або проведення пожежогасіння.

    • Не підлягають відшкодуванню за Договором збитки та витрати, які:

      • Страхувальник зобов’язаний відшкодувати власнику іншого майна внаслідок аварії із застрахованим ОЗРС та (або) зіткнення застрахованої ОЗРС з іншим майном;

      • Страхувальник зобов’язаний відшкодувати третім особам внаслідок заподіяння шкоди застрахованою ОЗРС цим особам (їх життю або здоров’ю) та (або) майну цих осіб;

      • Пов’язані з спричиненням шкоди навколишньому середовищу внаслідок настання страхового випадку.

    • Не підлягають страхуванню окремі одиниці рухомого складу, які:

      • Використовуються в цілях, що не передбачені заводською конструкцією;

      • Підлягають конфіскації на підставі рішення суду, що набуло законної сили;

      • Є музейними експонатами, незалежно від того, в робочому вони стані чи ні;

      • Знаходяться у технічно несправному стані відповідно до вимог чинного законодавства України та норм заводу-виробника та не мають державної реєстрації;

      • Мають значні механічні та корозійні пошкодження кузова, ходової частини, зовнішнього покриття, електрообладнання.

    • Не підлягають відшкодуванню непрямі збитки: штрафи, пеня, стягнення, витрати на відшкодування моральної шкоди, упущеної вигоди, збиток, заподіяний вантажу (багажу), що знаходився в (на) застрахованій ОЗРС, витрати, пов’язані з екстреним замовленням та (або) доставленням комплектуючих та (або) запасних частин тощо.

    • Не є страховим випадком і виплата страхового відшкодування не проводиться щодо пошкодження майна, яке згідно умов цього Договору не підлягає страхуванню, незалежно від того, якщо це майно взято на страхування.

    • Не є страховим випадком і виплата страхового відшкодування/виплати не проводиться у разі завдання збитків/заподіяння шкоди, що настали на території російської федерації та республіки білорусь, внаслідок настання будь-яких страхових ризиків та випадків по Договору.

    • До страхових випадків не відносяться і виплати страхового відшкодування не проводяться, якщо збиток настав опосередковано або внаслідок:

загрози війни, збройного конфлікту або серйозної погрози такого конфлікту, включаючи але не обмежуючись ворожими атаками, блокадами, військовим ембарго, дій іноземного ворога, інтервенції, загальної військової мобілізації, воєнних дій, а також маневрів, військових заходів та їх наслідків, оголошеної та неоголошеної війни, дій суспільного ворога, збурення, терористичних актів та/або антитерористичних операцій, громадянської війни, бунтів, громадських хвилювань, страйків, диверсій, піратства, безладів, вторгнення, блокади, революції, заколотів, військових або народних повстань, масових заворушення, державного чи військового перевороту, винних (умисних або необережних) дій чи бездіяльності, які посягають на громадський порядок, дій, що викликані трудовими конфліктами, введення комендантської години, введення військової влади або військового стану або стану облоги, експропріації, конфіскації, примусового вилучення чи відчуження майна, захоплення підприємств, націоналізації, реквізиції, узурпації влади, громадської демонстрації, блокади, знищення або пошкодження майна за розпорядженням військової або цивільної влади, за наявності або відсутності причинно-наслідкового зв’язку.

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування:

в разі несплати страхової премії договір страхування не набирає чинності чи у випадку оплати страхової премії частинами договір достроково приняє дію;

в разі невчасного повідомлення про настання страхового випадку, Страховик може відмовити у здійсненні страхової виплати чи зменшити її розмір;

невиконання інших обов’язків, що визначені за Договором можуть стати підставою для дострокового припинення дії договору, обмеження відповідальності Страховика чи відмови у страховій виплаті.

Страхування залізничного транспорту
25 років

на ринку страхування

Чому саме ми?
В ТОП-5

страховиків України

Понад 1 млн

Задоволених клієнтів

Чому саме ми?
Чому саме ми?
Страхова група «ТАС» працює на українському страховому ринку вже понад чверть століття.

Компанія працює на українському страховому ринку вже понад чверть століття, зарекомендувавши себе за цей час надійним страховиком для понад 1 мільйона своїх клієнтів, що гідно виконує свої зобов’язання перед ними.

Впродовж багатьох років СГ «ТАС» утримує провідні позиції на ринку як за кількістю укладених договорів страхування, так і за обсягом виплачених за ними відшкодувань.

 Так, компанія входить до безперечних лідерів ринку за обсягом премій та виплат і при цьому посідає перше місце за вказаними показниками серед компаній з виключно українським капіталом.

 Традиційно перше місце посідає СГ «ТАС» і в низці сегментів ринку, зокрема в автострахуванні. Багато років поспіль компанія є лідером ринку обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників, а також утримує лідерство в сегменті добровільної «автоцивілки» та входить в число найбільших страховиків на ринку КАСКО.

 Загалом Страхова група «ТАС» має ліцензії Нацкомфінпослуг на здійснення 38 видів страхування, з яких 21 – у формі добровільного та 17 – у формі обов’язкового. Загалом СГ «ТАС» пропонує своїм клієнтам понад 100 різноманітних страхових продуктів, розроблених з урахуванням актуальних потреб клієнтів.

 Страхова група «ТАС» приділяє максимальну увагу якості обслуговування своїх клієнтів та опікується питаннями постійного підвищення рівня сервісу.

 Уважний підхід до потреб клієнтів, оперативність відшкодування збитків та грамотний супровід в разі настання страхової події є пріоритетними завданнями для компанії.

З метою оптимізації процесу врегулювання збитків в компанії запроваджено низку проектів, спрямованих на спрощення процедури подання клієнтом документів на виплату, а також суттєве зменшення часу очікування ним відповідного відшкодування.

 Для забезпечення зручності клієнтів та їх оперативного й якісного обслуговування СГ «ТАС» активно розвиває й регіональну мережу, що включає в себе майже 600 офісів продажів, а контакт-центр компанії, що здійснює інформаційно-консультаційну підтримку застрахованих осіб, працює в режимі 24/7.

Про високий рівень сервісу та надійний страховий захист, що його забезпечує Страхова група «ТАС», свідчить той факт, що кількість клієнтів компанії, які саме їй довірили свій страховий захист, щороку лише зростає.

Відгуки
Найпоширеніші запитання
Найпоширеніші запитання

СГ “ТАС” - це одна з найбільших і найстаріших страхових компаній в Україні, яка працює на страховому ринку України вже понад чверть століття. Ми маємо багаторічний досвід, професійну команду, широку мережу філій і партнерів по всій країні та широкий спектр страхових продуктів для фізичних і юридичних осіб. СГ "ТАС" входить у п’ятірку найкращих страхових компаній України та є лідером на ринку обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників.

СГ "ТАС" має ліцензії на 38 видів страхування та пропонує понад 100 різноманітних страхових продуктів для вас та вашого бізнесу, залежно від вашого запиту і потреб. 
Вам може стати у нагоді:

  • автострахування - КАСКО, ОСЦПВ, Зелена карта.
  • майнове страхування -  страхування житла, страхування  майна та відповідальності.
  • особисте страхування - медичне страхування, страхування від нещасного випадку, страхування подорожуючих Україною та за кордон  

 

Обрати оптимальний страховий продукт - це обрати той, який найкраще відповідає вашим потребам і можливостям. Для цього вам потрібно визначити:

  • Що саме ви хочете страхувати: авто, майно або особу.
  • Який ризик вас найбільше турбує.
  • Яка сума страхового покриття вас задовольняє: максимальна, середня або мінімальна.
  • Яка сума страхової премії вам доступна.
  • Як довго ви хочете страхуватися: на один рік або на довший термін.

Потiм вам потрiбно порiвняти рiзнi страховi програми, якi пропонуються СГ “ТАС”. Ви можете звернутися до спецiалiстiв СГ “ТАС” за консультацiєю або скористатися нашими онлайн-калькуляторами. Ваша мета - знайти той продукт, який надасть вам найбiльш повний захист відповідно до ваших потреб.

Якщо з вами або вашим авто чи майном сталася неприємна подія, яка підпадає під дію договору страхування, вам потрібно негайно повідомити про це нашу компанію. Дійте спокійно, без паніки і будьте впевнені: ви під захистом надійного партнера – Страхової групи «ТАС»! Дотримуйтесь інструкцій розділу “СТРАХОВИЙ ВИПАДОК” нашого сайту. Зателефонуйте з місця події в контакт-центр СГ «ТАС». Виконуйте рекомендації оператора контакт-центру. Вам потрібно буде надати документальне підтвердження факту й обставин настання страхової події і подати письмову заяву в найближчий підрозділ СГ "ТАС" у строки, передбачені умовами договору страхування.
Страхування - це спосіб захистити себе і свої цінності від непередбачених подій, які можуть призвести до фінансових збитків або шкоди здоров'ю. Наявний поліс страхування дозволяє отримати компенсацію частини або всієї суми збитків, якщо сталася страхова подія, наприклад, пожежа, крадіжка, ДТП, хвороба і т.д. Страхування від СГ “ТАС” - це надійний захист та Ваша впевненість і спокій у різних життєвих ситуаціях.
Ви можете оформити страховку в ТАС двома способами: в офлайн або онлайн режимі. В офлайн режимі вам потрібно звернутися до найближчого відділення СГ “ТАС” або до нашого представника, який проконсультує вас про умови страховки, підбере оптимальний тариф і оформить договір. В онлайн режимі ви можете оформити страховку через наш сайт, вибравши потрібний продукт, надавши необхідну для оформлення інформацію та оплативши страховий внесок.
Вартість страхового полісу залежить від багатьох факторів, таких як вид страхування, сума страхового покриття, термін дії договору, індивідуальні ризики клієнта і т.д. Ви можете розрахувати вартість страхового полісу на нашому сайті за допомогою онлайн-калькуляторів або звернутися до наших консультантів.

Реферальна програма від страхової групи ТАС - це можливість отримати вигоду від рекомендації страхових послуг своїм знайомим. Якщо ви є клієнтом ТАС, ви можете отримати особисте реферальне посилання в своєму кабінеті на сайті та надсилати його друзям, колегам, родичам або будь-кому, хто хоче застрахуватися. Ваші реферали отримають знижку на будь-який вид страхування, який вони оберуть, а ви - бонуси за кожного залученого клієнта. Ви можете використовувати бонуси для оплати своїх страхових полісів або виводити їх на свою картку. В особистому кабінеті ви можете переглядати свою статистику по реферальній програмі та розраховувати свій потенційний дохід. Реферальна програма від
ТАС - це вигідна пропозиція для вас та вашого оточення.