093 6547777
0936547777
095 6547777
0956547777
097 6547777
0976547777

На замітку автовласнику: готуємось до «осіннього автомарафону»

На календарі перший день останнього місяця осені, а це означає, що теплі сонячні деньки вже позаду, а нас очікує «сумна пора» - з її холодними дощами та сильним вітром, сірими днями та купою опалого листя під ногами та колесами авто. Тож саме час пригадати прості правила експлуатації автівки восени, дотримання яких дозволить вам, навіть попри складні погодні умови та традиційну осінню хандру, отримувати справжнє задоволення від їзди, не переймаючись вирішенням проблем, що часто виникають у автовласників саме напередодні зими.

Осінній автомарафон

Отже, осінь для автовласника – це насамперед сезон слизьких трас, досить поганої видимості на дорогах, бруду на кузові… Звісно, все це не додає приємних емоцій, але пам’ятайте: багато в чому саме від вашого настрою залежить ваша безпека на дорозі, адже роздратований водій, що агресивно поводить себе по відношенню до інших учасників дорожнього руху, становить пряму небезпеку для оточуючих та часто спричинює ДТП.

  • Тому головне правило – зберігайте спокій та врівноваженість, не заводьтесь «з півоберту», не робіть різких рухів за кермом – усвідомте, що всі інші учасники руху переживають ті ж самі емоції, що й ви, і теж можуть почуватися некомфортно в «тягучках», бути роздратованими та невдоволеними діями «отого дурня з сусідньої смуги» тощо. Всі – в одному човні, тож поважаймо один одного та зберігаймо спокій, а заразом й свої авто в цілості.
  • Дотримуйтесь правил дорожнього руху! Повірте, перевищення допустимої швидкості та виконання недозволеного маневру, до чого ви іноді вдавались влітку, восени, зважаючи на складні погодні умови, можуть закінчитися трагічно. Тому зайвий раз краще не ризикувати.
  • Напередодні «сезону дощів» не зайвим буде завітати на СТО, аби майстри перевірили важливі вузли та системи автомобіля. Особливо це стосується електроніки (аби не було пошкоджень в ізоляції), тиску в шинах та стану протекторів (температура повітря восени постійно змінюється, відповідно, гума може то розширятися, то стискатися, і якщо шини в некращому стані, це зрештою може призвести до сумних наслідків). Заразом перевірте «двірники» і за необхідності поміняйте їх: пам’ятайте, що саме погана видимість через бруд та тощо часто стають причиною ДТП). Важливо також відрегулювати фари, а також – звісно, за можливості! – відполірувати їх. Експерти також радять зробити покриття «антидощ» на скло, що створює плівку, яка відштовхує бруд та воду.
  • Пізня осінь – це завжди бруд в салоні, про це добре знають всі автовласники. Тож, якщо влітку оптимальним варіантом килимка в салоні був тканинний варіант, то восени краще надати перевагу гумовим моделям.
  • На дорозі уникайте різких маневрів – дорожнє покриття пізньої осені зазвичай слизьке, тож один неправильний рух за кермом – і ваша машина може опинитися в кюветі.
  • Пам’ятайте про чистоту скла вітрового скла: дні восени й так сірі, темнішає рано, тож видимість на дорозі й так не дуже. Якщо ж воно, до того, вкрито шаром бруду – ситуація взагалі може виявитися «патовою». Отже, не нехтуйте щоденним протиранням скла та не забувайте вмикати «двірники» під час руху, що очищатимуть бруд, який вилітає з-під коліс інших машин, особливо тих, що обганяють ваше авто.
  • Перед довгою дорогою гарно відпочиньте. Зрозуміло, що восени всі скаржаться на недосип та швидку втомлюваність, але для водія безсонна ніч та обумовлені цим повільна реакція та неуважність особливо небезпечна!
  • Виїжджаючи за місто, на природу, не захоплюйтесь швидкістю! По-перше, траса восени, як ми вже казали, часто слизька, по-друге, саме цей сезон є періодом активної міграції тварин, що мешкають в лісі, й вони нерідко виходять прямо на дорогу.
  • Подбайте про гідний страховий захист свого автомобіля! На жаль, кількість аварій восени зростає, тож краще по всяк випадок заручитися підтримкою надійного страховика, що за будь-яких обставин не залишить вас наодинці з проблемами й можливими збитками.

Отже, враховуйте специфіку експлуатації автомобіля восени, дбайте про справність свого автомобіля, майте договір КАСКО від перевіреного страховика, будьте уважними та даремно не ризикуйте на дорозі – і тоді «осінній автомарафон» принесе вам лише задоволення та насолоду!