Зелена картка
«Зелена картка» – обов’язковий міжнародний страховий сертифікат для виїзду за кордон на власному авто.

Об’єкт страхування:
Об'єктом страхування є відповідальність за шкоду, заподіяну внаслідок використання забезпеченого транспортного засобу особою, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, життю, здоров’ю та/або майну потерпілих осіб внаслідок настання страхового випадку.
Страхові ризики:
дорожньо-транспортна пригода за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та/або майну потерпілого.
Мінімальні та максимальні страхові суми:
Ліміти відповідальності у країнах-членах міжнародної системи "Зелена картка" визначаються з врахуванням законодавства кожної окремої країни. Перелік у розрізі країн за посиланням.
Порядок визначення страхової суми – визначаються з врахуванням законодавства кожної окремої країни.

Оформлення поліса “Зелена карта”
для виїзду за кордон online
Страхові премії визначаються Страховиком з врахуванням відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику та інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії.
Інформація про чинність договору страхування цивільно-правової відповідальності у разі зміни власника забезпеченого транспортного засобу:
- У разі зміни власника забезпеченого транспортного засобу в результаті його правомірного відчуження договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності зберігає чинність до закінчення строку його дії, а права та обов’язки страхувальника переходять до нового власника зазначеного транспортного засобу;
- У разі смерті страхувальника - фізичної особи його права та обов’язки за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності переходять до особи, яка одержала транспортний засіб, зазначений у такому договорі, у спадок та/або яка у випадку, передбаченому Цивільним кодексом України, вважається особою, яка прийняла спадщину.
Право на отримання частини страхової премії у разі дострокового припинення договору страхування у зв’язку із смертю страхувальника - фізичної особи переходить до особи, яка одержала транспортний засіб, зазначений у такому договорі, у спадок та/або яка у випадку, передбаченому Цивільним кодексом України, вважається особою, яка прийняла спадщину.
- У разі зміни власника забезпеченого транспортного засобу новий власник зобов’язаний протягом 15 календарних днів з дня набуття права власності на транспортний засіб письмово повідомити про це страховика та надати страховику свої особисті дані.


Мінімальні та максимальні страхові премії:
Ліміти відповідальності у країнах-членах міжнародної системи "Зелена картка" визначаються з врахуванням законодавства кожної окремої країни. Перелік у розрізі країн за посиланням.
Порядок визначення страхової суми – визначаються з врахуванням законодавства кожної окремої країни.
Франшиза:
Не застосовується.
Територія дії:
Територія дії Договору –договори міжнародного страхування діють на території країн, зазначених у таких договорах. Договори міжнародного страхування, які діють на території країн - членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка", посвідчуються відповідним уніфікованим сертифікатом "Зелена картка", що визнається і діє в цих країнах.
Строк страхування визначається в договорі страхування та не може бути меншим мінімального строку дії договору або більшим максимального строку дії договору:
Строк дії - поліси можуть укладатися на строк: 15 календарних днів, 21 календарний день, один місяць, два місяці, три місяці, чотири місяці, п’ять місяців, шість місяців, сім місяців, вісім місяців, дев’ять місяців, десять місяців, одинадцять місяців або один рік.
Строк дії договору може бути продовжено шляхом укладення наступного договору страхування.
Період страхування дорівнює строку дії Договору.
Договір вступає в дію з 0 годин дати початку строку його дії, визначеної таким договором, але не раніше початку доби, наступної після внесення запису про такий договір до Єдиної централізованої бази даних, та припиняється о 24 годині дати, визначеної таким договором як дата припинення строку дії договору.
Інше:
Договір страхування не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.
Знижок не передбачено.
Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування:
- в разі несплати страхової премії договір страхування не набирає чинності чи у випадку оплати страхової премії частинами договір достроково приняє дію;
- в разі невчасного повідомлення про настання страхового випадку, Страховик може відмовити у здійсненні страхової виплати чи зменшити її розмір;
- невиконання інших обов’язків, що визначені за Договором можуть стати підставою для дострокового припинення дії договору, обмеження відповідальності Страховика чи відмови у страховій виплаті.
Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії:
Страхувальник зобов’язаний повідомити Страховику перед укладенням договору страхування наступну інформацію, яка має істотне значення для прийняття Страховиком рішення про укладення договору страхування та/або про розмір страхової премії за договором страхування, а саме:
-
відомості про страхувальника (фізична чи юридична особа, вік осіб, що будуть керувати транспортним засобом, досвід в керуванні транспортними засобами, інформацію про збитковість за попередні періоди страхування);
-
відомості про об’єкт страхування:
-
інформацію про транспортний засіб, що заявляється на страхування (тип транспортного засобу, об’єм двигуна, марка та модель, рік випуску, реєстраційний номер, № кузову (шасі), населений пункт реєстрації транспортного засобу);
-
характер експлуатації транспортного засобу (чи буде транспортний засіб використовуватись для надання оплатних послуг з перевезення пасажирів та вантажів з метою отримання прибутку; чи використовуватиметься як таксі);
-
країни/групи країн переважного перебування (експлуатації забезпеченого транспортного засобу)
-
інформацію про чинні договори страхування, укладені щодо об’єкта страхування;
-
інформацію про наявність на законних підставах або на підставі інших правовідносин страхового інтересу щодо об’єкту страхування.
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ: Споживач зобов’язаний до укладення договору страхування ознайомитись з: інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об'єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат. Така інформація викладена у даному Інформаційному документі.
на ринку страхування

страховиків України
Задоволених клієнтів

Компанія працює на українському страховому ринку вже понад чверть століття, зарекомендувавши себе за цей час надійним страховиком для понад 1 мільйона своїх клієнтів, що гідно виконує свої зобов’язання перед ними.
Впродовж багатьох років СГ «ТАС» утримує провідні позиції на ринку як за кількістю укладених договорів страхування, так і за обсягом виплачених за ними відшкодувань.
Так, компанія входить до безперечних лідерів ринку за обсягом премій та виплат і при цьому посідає перше місце за вказаними показниками серед компаній з виключно українським капіталом.
Традиційно перше місце посідає СГ «ТАС» і в низці сегментів ринку, зокрема в автострахуванні. Багато років поспіль компанія є лідером ринку обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників, а також утримує лідерство в сегменті добровільної «автоцивілки» та входить в число найбільших страховиків на ринку КАСКО.
Загалом Страхова група «ТАС» має ліцензії Нацкомфінпослуг на здійснення 38 видів страхування, з яких 21 – у формі добровільного та 17 – у формі обов’язкового. Загалом СГ «ТАС» пропонує своїм клієнтам понад 100 різноманітних страхових продуктів, розроблених з урахуванням актуальних потреб клієнтів.
Страхова група «ТАС» приділяє максимальну увагу якості обслуговування своїх клієнтів та опікується питаннями постійного підвищення рівня сервісу.
Уважний підхід до потреб клієнтів, оперативність відшкодування збитків та грамотний супровід в разі настання страхової події є пріоритетними завданнями для компанії.
З метою оптимізації процесу врегулювання збитків в компанії запроваджено низку проектів, спрямованих на спрощення процедури подання клієнтом документів на виплату, а також суттєве зменшення часу очікування ним відповідного відшкодування.
Для забезпечення зручності клієнтів та їх оперативного й якісного обслуговування СГ «ТАС» активно розвиває й регіональну мережу, що включає в себе майже 600 офісів продажів, а контакт-центр компанії, що здійснює інформаційно-консультаційну підтримку застрахованих осіб, працює в режимі 24/7.
Про високий рівень сервісу та надійний страховий захист, що його забезпечує Страхова група «ТАС», свідчить той факт, що кількість клієнтів компанії, які саме їй довірили свій страховий захист, щороку лише зростає.
- Натисніть “Замовити онлайн”
- Введіть дані Вашого авто
- Оберіть тариф
- Введіть особисті дані та натисніть “Оплатити”
- Зелена картка надійне Вам на email
СГ “ТАС” - це одна з найбільших і найстаріших страхових компаній в Україні, яка працює на страховому ринку України вже понад чверть століття. Ми маємо багаторічний досвід, професійну команду, широку мережу філій і партнерів по всій країні та широкий спектр страхових продуктів для фізичних і юридичних осіб. СГ "ТАС" входить у п’ятірку найкращих страхових компаній України та є лідером на ринку обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників.
СГ "ТАС" має ліцензії на 38 видів страхування та пропонує понад 100 різноманітних страхових продуктів для вас та вашого бізнесу, залежно від вашого запиту і потреб.
Вам може стати у нагоді:
- автострахування - КАСКО, ОСЦПВ, Зелена карта.
- майнове страхування - страхування житла, страхування майна та відповідальності.
- особисте страхування - медичне страхування, страхування від нещасного випадку, страхування подорожуючих Україною та за кордон
Обрати оптимальний страховий продукт - це обрати той, який найкраще відповідає вашим потребам і можливостям. Для цього вам потрібно визначити:
- Що саме ви хочете страхувати: авто, майно або особу.
- Який ризик вас найбільше турбує.
- Яка сума страхового покриття вас задовольняє: максимальна, середня або мінімальна.
- Яка сума страхової премії вам доступна.
- Як довго ви хочете страхуватися: на один рік або на довший термін.
Потiм вам потрiбно порiвняти рiзнi страховi програми, якi пропонуються СГ “ТАС”. Ви можете звернутися до спецiалiстiв СГ “ТАС” за консультацiєю або скористатися нашими онлайн-калькуляторами. Ваша мета - знайти той продукт, який надасть вам найбiльш повний захист відповідно до ваших потреб.
Реферальна програма від страхової групи ТАС - це можливість отримати вигоду від рекомендації страхових послуг своїм знайомим. Якщо ви є клієнтом ТАС, ви можете отримати особисте реферальне посилання в своєму кабінеті на сайті та надсилати його друзям, колегам, родичам або будь-кому, хто хоче застрахуватися. Ваші реферали отримають знижку на будь-який вид страхування, який вони оберуть, а ви - бонуси за кожного залученого клієнта. Ви можете використовувати бонуси для оплати своїх страхових полісів або виводити їх на свою картку. В особистому кабінеті ви можете переглядати свою статистику по реферальній програмі та розраховувати свій потенційний дохід. Реферальна програма від
ТАС - це вигідна пропозиція для вас та вашого оточення.
Зелена карта для виїзду за кордон
Поліс Зелена карта (ЗК) потрібно мати водієві кожного автомобіля, що виїжджає за межі країни.
Але green card – не просто договір обов'язкового автострахування, а справжнє "зелене світло" для вашої закордонної поїздки. Тому що це – найшвидший і найдоступніший спосіб (страхування коштує відносно дешево) цивілізовано залагодити питання, якщо ви ненароком станете винуватцем ДТП за кордоном. Сьогодні придбати страховку ЗК можна за кілька хвилин просто онлайн.
Розмірковувати про необхідність Зеленої карти точно не варто. Купити грін карту на авто – значить отримати спокій та впевненість для будь-якої поїздки за кордон. Але не зайвим буде знати нюанси страхування green card, щоб зробити все вчасно і не допустити типових помилок.
Отже, що потрібно знати про Зелену карту?
Що таке Зелена карта?
Це обов'язкове страхування правової відповідальності користувачів авто у разі участі в ДТП на території держав, які перебувають у системі «Зелена карта». За фактом це автоцивілка, яка діє за межами України. Оформляється винятково для виїзду за кордон.
На який термін, хто та на кого оформляє страховку?
Зелену карту можна оформити:
- мінімально – на 15 днів;
- максимально – на рік.
Придбати Зелену карту може навіть онлайн будь-яка особа, правильно вказавши необхідні дані в заявці. Застрахованим є водій машини, яка виїжджає за кордон, але за фактом – автомобіль. Тому страховий захист поширюється на будь-кого, хто перебуває за кермом на законних підставах.
Де діє зелена карта?
Страховка діє на території держав, які перебувають у системі «Зелена карта». Це всі європейські країни, а також Азербайджан, Туреччина, Іран, Ізраїль, Марокко та Туніс.
Але є обмеження. У зв'язку з військовою агресією Росії та Білорусі проти України двосторонні угоди з Національними Бюро цих держав про взаємне визнання сертифікатів Зеленої карти з 5.04.22 розірвані. Для поїздки на авто до цих країн доведеться скористатися місцевими сертифікатами автоцивілки.
Зелена карта підходить і для в'їзду в Україну іноземних машин. Якщо такої страховки немає, потрібно придбати українську автоцивілку.
Навіщо потрібна та від чого захищає Зелена карта?
Україна інтенсивно інтегрується в європейський простір, тому наші контакти з іншими країнами стають дедалі активнішими, а поїздки за кордон частішими. Але будь-який виїзд за кордон – не лише приємна подорож чи частина бізнесу, а й стрес від перебування у чужій країні.
Зелена карта на авто позбавить вас від фінансових витрат по відшкодуванню збитків потерпілим у ДТП з вашим автомобілем – в рамках законодавства країни перебування, це зробить страхова компанія, досить просто пред'явити страховий сертифікат поліції у разі аварії. Але, як і внутрішній договір ОСАЦВ, Зелена карта не покриє шкоди вашому авто. Для цього слід оформити КАСКО, який діє за межами України. Якщо у ДТП винна інша сторона – шкоду відшкодують Вам.
Водночас, відсутність такого страхового договору може спричинити:
- гігантські (за українськими мірками) штрафи (до 1000 євро у країнах ЄС);
- депортацію порушника та тимчасову заборону на в'їзд до країни;
- вилучення або арешт авто.
Відсутність страховки може стати причиною відмови виїзду за кордон або для в'їзду в Україну.
Але дехто вважає, що Зелену карту на авто купувати не обов'язково, тим більше заздалегідь. Це помилка.
Очікування. Можна придбати поліс автоцивілки в країні перебування і зробити це в будь-який день.
Реальність. Застрахувати цивільну відповідальність за кордоном таким чином дійсно можна, але це не є економним і доцільно лише для поїздки до держав, що не входять до асоціації. Купувати нову страховку доведеться у кожній країні (навіть якщо їхати транзитом). У той же час одна Зелена карта діятиме на території всіх держав-учасниць.
Будь-який поліс автоцивілки, у тому числі для виїзду за кордон, набирає чинності не раніше початку доби, яка іде за днем оформлення. Тому оформити договір день у день не вийде.
Як працює страховка та що потрібно робити у разі ДТП?
Зелена карта для виїзду за кордон працює аналогічно до ОСАЦВ. Все відбувається швидко та прозоро – потрібно зафіксувати ДТП, викликати поліцію та пред'явити страховку на автомобіль. Далі, протягом 15 днів, повідомити про подію у свою страхову компанію (можна онлайн).
Детально дії страхувальника у разі ДТП за кордоном описані на тильній стороні страхового сертифіката.
Гарантом виплати відшкодування Зеленою картою є МТСБУ. Тому важливо, щоб страхова компанія була його членом та була надійною.
Яку суму збитків покриває Зелена карта?
Виплати по Зеленій карті здійснюються згідно із законодавством країни, в якій сталася ДТП. Тому сума покриття буде різною та залежить від лімітів, встановлених нормами страхування у кожній країні. При цьому ціна страховки ніяк не впливає на розмір виплат.
Скільки коштує Зелена карта та від чого залежить ціна полісу?
Тариф із страхування Зелена карта, як і для ОСАЦВ, один для всіх. Тому ціна подібних страховок у всіх компаніях буде майже однакова. Вартість кожного конкретного поліса залежить від:
- типу транспортного засобу;
- країни відвідин;
- терміну поїздки.
Розрахувати вартість Зеленої карти можна на нашому сайті онлайн. Це займе менше хвилини.
Чому варто купити Зелену карту на авто саме у СГ ТАС?
Страхова група ТАС – багаторічний лідер ринку страхування України з бездоганною репутацією, широкою мережею відділень та високою якістю online послуг.
Оформіть Зелену карту онлайн прямо на сайті та позбавте себе від непотрібних переживань про виїзд за кордон на автомобілі.
Зосередьтеся на цілях подорожі – про решту подбаємо ми.
Зелена карта он-лайн: як оформити та отримати страховку
Зелену карту можна купити онлайн та отримати в електронному вигляді на e-mail. Оформити договір онлайн можна в кілька кліків на сайті, тому опція доступна за кордоном.
Внесіть у спеціальні поля загальні дані страхування:
- тип транспортного засобу (вибирайте із запропонованого);
- дату виїзду за межі країни (використовуйте онлайн-календар);
- терміни поїздки.
Оскільки тариф уніфіковано, розрахунок вартості відбудеться автоматично.
- Вкажіть персональні дані страхувальника та автомобіля, який страхується.
- Перевірте правильність інформації.
- Оплатіть поліс онлайн за допомогою банківської и.
Протягом кількох хвилин страховка в електронному вигляді буде відправлена на вказаний в заявці e-mail.
Зелена карта онлайн: на що звернути увагу і як перевірити?
- Електронний сертифікат можна оформити онлайн навіть з-за кордону. На час воєнних дій, пов'язаних із російською агресією, обмежень на отримання безбланкової форми поліса немає.
- Отримати паперовий варіант можна поштою до Києва чи іншого населеного пункту країни (або за кордон).
- Електронний договір має повну юридичну дію. Його достовірність легко перевірити онлайн на сайті МТСБУ за номером сертифіката або відсканувавши QR-код.
- МТСБУ все ж рекомендує роздрукувати електронний сертифікат для зручності виконання вимог законодавства в країні перебування.
- Віддавати оригінал сертифіката не рекомендується нікому, він потрібен протягом всієї поїздки і для повернення в країну. Для передачі інформації іншим особам доцільно зробити копії.
- Краще укласти договір заздалегідь. Пошук страховика поспіхом прямо на кордоні може призвести до переплати або зустрічі з шахраями. А ось завчасна покупка у Києві чи іншому місті точно буде вдалою.
- Пам'ятайте, що вартість Зеленої карти уніфікована. Якщо вам пропонують поліс занадто дешево – можливо, він підроблений. Така економія принесе одні неприємності.
P.S. Будьте пильні та страхуйтеся лише в надійних компаніях!