Зелена картка

«Зелена картка» – обов’язковий міжнародний страховий сертифікат для виїзду за кордон на власному авто.

 

Інформація про страховий продукт

Загальні умови страхового продукту

Зелена картка
Про послугу

Міжнародний страховий поліс «Зелена картка» – це обов’язкова «автоцивілка», що діє за межами України. За цим полісом відшкодовуються збитки, заподіяні майну, здоров’ю та майну третіх осіб внаслідок ДТП, що сталася за кордоном з вини водія автомобіля з українською реєстрацією (страховий захист розповсюджується на всіх водіїв, які керують авто на законних підставах). Поліс діє на території країн – учасників міжнародної системи «Зелена картка».

Зелена картка

Оформлення поліса “Зелена карта”
для виїзду за кордон online

 • Розрахунок
 • Заповнення договору
 • Empty
 • Підтвердження
 • Оплата
Оберіть транспортний засіб

Орієнтовний страховий платіж складає:

1214 грн
Введіть номер автомобіля
*Введіть латинськими або українськими літерами
Інформація про авто
Введіть номер автомобіля
Введіть модель авто
Введіть модель авто
Введіть VIN-код
Вхід до кабінета
Введіть коректно номер телефону або email
Введіть коректно пароль
Інформація про страхувальника
Введіть Ваше прізвище українськими літерами (кирилицею)
Введіть Ваше ім’я українськими літерами (кирилицею)
Введіть Ваше по-батькові українськими літерами (кирилицею)
Виберіть дату народження
Введіть коректно Ваш телефон
Введіть email
?
Введіть коректний РНОКПП (ІПН)
Введіть дата початку дії
Серія посвідчення повинна містити 3 літери
Введіть номер посвідчення
Введіть номер паспорта
Введіть номер паспорта
Введіть орган, що видав паспорт
Введіть дату видачі паспорта
Введіть коректно номер ID-картки
Введіть орган, що видав ID-картку
Введіть дату видачі ID-картки
Введіть місто
Введіть вулицю
Введіть номер будинку
Введіть номер квартири
Умови:
Дата початку:
Період дії:
Територія дії:
Автомобіль:
Тип автомобіля:
Автомобіль:
Страхувальник:
ПІБ:
Дата народження:
Ідентифікаційний код:
Адреса:
Дані закордонного паспорта:
Страховий платіж:
0 грн.
Переваги оформлення полісу
Прозорі умови договору
Прозорі умови договору
Можливість розстрочки (для КАСКО)
Можливість розстрочки (для КАСКО)
Оперативність виплат
Вільне комбінування ризиків
Вільне комбінування ризиків
Інформаційний супровід 24/7
Інформаційний супровід 24/7
Ексклюзивні опції
Ексклюзивні опції
Швидкість укладення договору
Швидкість укладення договору
Доступні ціни
Для чого потрібна Зелена картка?

Поліс (сертифікат) «Зелена картка» «працює» за принципом обов’язкової «автоцивілки», але за кордоном (в країнах, які є учасниками міжнародної системи «Зелена картка»): за ним відшкодовуються збитки, заподіяні майну, здоров’ю та життю третіх осіб внаслідок ДТП, що сталася в вини водія автомобіля з українською реєстрацією. 

Таким чином, наявність «Зеленої картки» у водія є запорукою того, що в разі аварії, спричиненої ним, самотужки відшкодовувати збитки постраждалим третім особам йому не доведеться. Це зробить страхова компанія – в рамках лімітів, встановлених в країні перебування. При цьому гарантом виплати відшкодування за полісом виступає МТСБУ. 

В разі дорожнього інциденту за кордоном водієві просто потрібно викликати поліцію, щоб зафіксувати ДТП, та пред'явити «Зелену картку». Після чого – протягом 15 днів – повідомити про випадок свого страховика.

Зелена картка
Зелена картка
Чи дозволений перетин кордону без “Зелена картка”?

Натомість відсутність відповідного поліса може обернутися низкою неприємностей: чималими штрафами – в розмірі до 1000 євро, вилученням або арештом авто та навіть депортацією водія й тимчасовою забороною на в’їзд в країну. 

Втім, уникнути цього просто – достатньо лише вчасно подбати про оформлення «Зеленої картки».

Оформити поліс можна на строк від 15 днів до 1 року. 

Вартість поліса (страховий платіж) залежить від:

 • типу ТЗ;
 • країни відвідин;
 • терміну поїздки.

 

Варто зауважити, що виплати за «Зеленою карткою» здійснюються згідно із законодавством країни, де сталася ДТП, та в рамках встановлених там лімітів. При цьому розмір страхового платежу не впливає на суму виплати.

Отже, до складу країн – членів міжнародної системи «Зелена картка» входять: всі європейські держави, Азербайджан, Туреччина, Іран, Ізраїль, Марокко та Туніс.

 

Зелена картка
Зелена картка

Оформити «Зелену картку» можна як в офісі страховика, так і онлайн. Перевірити, чи є дійсним сертифікат, можна на сайті МТСБУ або відсканувавши QR-код.

Важливо! У випадку оформлення поліса онлайн МТСБУ рекомендує за можливості роздрукувати його – з метою уникнення непорозумінь в разі ДТП. 

Варто також зазначити, що віддавати оригінал сертифіката третім особам (в тому числі представникам поліції чи постраждалим в ДТП) не рекомендується: він має бути на руках у водія впродовж всієї поїздки – до повернення в Україну.

 

25 років

на ринку страхування

Чому саме ми?
В ТОП-5

страховиків України

Понад 1 млн

Задоволених клієнтів

Чому саме ми?
Чому саме ми?
Страхова група «ТАС» працює на українському страховому ринку вже майже чверть століття.

Компанія працює на українському страховому ринку вже майже чверть століття, зарекомендувавши себе за цей час надійним страховиком для понад 1 мільйона своїх клієнтів, що гідно виконує свої зобов’язання перед ними.

Впродовж багатьох років СГ «ТАС» утримує провідні позиції на ринку як за кількістю укладених договорів страхування, так і за обсягом виплачених за ними відшкодувань.

 Так, компанія входить до безперечних лідерів ринку за обсягом премій та виплат і при цьому посідає перше місце за вказаними показниками серед компаній з виключно українським капіталом.

 Традиційно перше місце посідає СГ «ТАС» і в низці сегментів ринку, зокрема в автострахуванні. Багато років поспіль компанія є лідером ринку обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників, а також утримує лідерство в сегменті добровільної «автоцивілки» та входить в число найбільших страховиків на ринку КАСКО.

 Загалом Страхова група «ТАС» має ліцензії Нацкомфінпослуг на здійснення 38 видів страхування, з яких 21 – у формі добровільного та 17 – у формі обов’язкового. Загалом СГ «ТАС» пропонує своїм клієнтам понад 100 різноманітних страхових продуктів, розроблених з урахуванням актуальних потреб клієнтів.

 Страхова група «ТАС» приділяє максимальну увагу якості обслуговування своїх клієнтів та опікується питаннями постійного підвищення рівня сервісу.

 Уважний підхід до потреб клієнтів, оперативність відшкодування збитків та грамотний супровід в разі настання страхової події є пріоритетними завданнями для компанії.

З метою оптимізації процесу врегулювання збитків в компанії запроваджено низку проектів, спрямованих на спрощення процедури подання клієнтом документів на виплату, а також суттєве зменшення часу очікування ним відповідного відшкодування.

 Для забезпечення зручності клієнтів та їх оперативного й якісного обслуговування СГ «ТАС» активно розвиває й регіональну мережу, що включає в себе майже 600 офісів продажів, а контакт-центр компанії, що здійснює інформаційно-консультаційну підтримку застрахованих осіб, працює в режимі 24/7.

Про високий рівень сервісу та надійний страховий захист, що його забезпечує Страхова група «ТАС», свідчить той факт, що кількість клієнтів компанії, які саме їй довірили свій страховий захист, щороку лише зростає.

Відгуки
Як оформити послугу онлайн?
 1. Натисніть “Замовити онлайн”
 2. Введіть дані Вашого авто
 3. Оберіть тариф
 4. Введіть особисті дані та натисніть “Оплатити”
 5. Автоцивілка надійне Вам на email
Найпоширеніші запитання
Найпоширеніші запитання
СГ “ТАС” - це одна з найбільших і найстаріших страхових компаній в Україні, яка працює на страховому ринку України вже майже чверть століття. Ми маємо багаторічний досвід, професійну команду, широку мережу філій і партнерів по всій країні та широкий спектр страхових продуктів для фізичних і юридичних осіб. СГ "ТАС" входить у п’ятірку найкращих страхових компаній України та є лідером на ринку обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників.

СГ "ТАС" має ліцензії на 38 видів страхування та пропонує понад 100 різноманітних страхових продуктів для вас та вашого бізнесу, залежно від вашого запиту і потреб. 
Вам може стати у нагоді:

 • автострахування - КАСКО, ОСЦПВ, Зелена карта.
 • майнове страхування -  страхування житла, страхування  майна та відповідальності.
 • особисте страхування - медичне страхування, страхування від нещасного випадку, страхування подорожуючих Україною та за кордон  

 

Обрати оптимальний страховий продукт - це обрати той, який найкраще відповідає вашим потребам і можливостям. Для цього вам потрібно визначити:

 • Що саме ви хочете страхувати: авто, майно або особу.
 • Який ризик вас найбільше турбує.
 • Яка сума страхового покриття вас задовольняє: максимальна, середня або мінімальна.
 • Яка сума страхової премії вам доступна.
 • Як довго ви хочете страхуватися: на один рік або на довший термін.

Потiм вам потрiбно порiвняти рiзнi страховi програми, якi пропонуються СГ “ТАС”. Ви можете звернутися до спецiалiстiв СГ “ТАС” за консультацiєю або скористатися нашими онлайн-калькуляторами. Ваша мета - знайти той продукт, який надасть вам найбiльш повний захист відповідно до ваших потреб.

Якщо з вами або вашим авто чи майном сталася неприємна подія, яка підпадає під дію договору страхування, вам потрібно негайно повідомити про це нашу компанію. Дійте спокійно, без паніки і будьте впевнені: ви під захистом надійного партнера – Страхової групи «ТАС»! Дотримуйтесь інструкцій розділу “СТРАХОВИЙ ВИПАДОК” нашого сайту. Зателефонуйте з місця події в контакт-центр СГ «ТАС». Виконуйте рекомендації оператора контакт-центру. Вам потрібно буде надати документальне підтвердження факту й обставин настання страхової події і подати письмову заяву в найближчий підрозділ СГ "ТАС" у строки, передбачені умовами договору страхування.
Страхування - це спосіб захистити себе і свої цінності від непередбачених подій, які можуть призвести до фінансових збитків або шкоди здоров'ю. Наявний поліс страхування дозволяє отримати компенсацію частини або всієї суми збитків, якщо сталася страхова подія, наприклад, пожежа, крадіжка, ДТП, хвороба і т.д. Страхування від СГ “ТАС” - це надійний захист та Ваша впевненість і спокій у різних життєвих ситуаціях.
Ви можете оформити страховку в ТАС двома способами: в офлайн або онлайн режимі. В офлайн режимі вам потрібно звернутися до найближчого відділення СГ “ТАС” або до нашого представника, який проконсультує вас про умови страховки, підбере оптимальний тариф і оформить договір. В онлайн режимі ви можете оформити страховку через наш сайт, вибравши потрібний продукт, надавши необхідну для оформлення інформацію та оплативши страховий внесок.
Вартість страхового полісу залежить від багатьох факторів, таких як вид страхування, сума страхового покриття, термін дії договору, індивідуальні ризики клієнта і т.д. Ви можете розрахувати вартість страхового полісу на нашому сайті за допомогою онлайн-калькуляторів або звернутися до наших консультантів.

Реферальна програма від страхової групи ТАС - це можливість отримати вигоду від рекомендації страхових послуг своїм знайомим. Якщо ви є клієнтом ТАС, ви можете отримати особисте реферальне посилання в своєму кабінеті на сайті та надсилати його друзям, колегам, родичам або будь-кому, хто хоче застрахуватися. Ваші реферали отримають знижку на будь-який вид страхування, який вони оберуть, а ви - бонуси за кожного залученого клієнта. Ви можете використовувати бонуси для оплати своїх страхових полісів або виводити їх на свою картку. В особистому кабінеті ви можете переглядати свою статистику по реферальній програмі та розраховувати свій потенційний дохід. Реферальна програма від
ТАС - це вигідна пропозиція для вас та вашого оточення.

Зелена карта для виїзду за кордон

Поліс Зелена карта (ЗК) потрібно мати водієві кожного автомобіля, що виїжджає за межі країни.

Але green card – не просто договір обов'язкового автострахування, а справжнє "зелене світло" для вашої закордонної поїздки. Тому що це – найшвидший і найдоступніший спосіб (страхування коштує відносно дешево) цивілізовано залагодити питання, якщо ви ненароком станете винуватцем ДТП за кордоном. Сьогодні придбати страховку ЗК можна за кілька хвилин просто онлайн.

Розмірковувати про необхідність Зеленої карти точно не варто. Купити грін карту на авто – значить отримати спокій та впевненість для будь-якої поїздки за кордон. Але не зайвим буде знати нюанси страхування green card, щоб зробити все вчасно і не допустити типових помилок.

Отже, що потрібно знати про Зелену карту?

Що таке Зелена карта?

Це обов'язкове страхування правової відповідальності користувачів авто у разі участі в ДТП на території держав, які перебувають у системі «Зелена карта». За фактом це автоцивілка, яка діє за межами України. Оформляється винятково для виїзду за кордон.

На який термін, хто та на кого оформляє страховку?

Зелену карту можна оформити:

 • мінімально – на 15 днів;
 • максимально – на рік.

Придбати Зелену карту може навіть онлайн будь-яка особа, правильно вказавши необхідні дані в заявці. Застрахованим є водій машини, яка виїжджає за кордон, але за фактом – автомобіль. Тому страховий захист поширюється на будь-кого, хто перебуває за кермом на законних підставах.

Де діє зелена карта?

Страховка діє на території держав, які перебувають у системі «Зелена карта». Це всі європейські країни, а також Азербайджан, Туреччина, Іран, Ізраїль, Марокко та Туніс.

Але є обмеження. У зв'язку з військовою агресією Росії та Білорусі проти України двосторонні угоди з Національними Бюро цих держав про взаємне визнання сертифікатів Зеленої карти з 5.04.22 розірвані. Для поїздки на авто до цих країн доведеться скористатися місцевими сертифікатами автоцивілки.

Зелена карта підходить і для в'їзду в Україну іноземних машин. Якщо такої страховки немає, потрібно придбати українську автоцивілку.

Навіщо потрібна та від чого захищає Зелена карта?

Україна інтенсивно інтегрується в європейський простір, тому наші контакти з іншими країнами стають дедалі активнішими, а поїздки за кордон частішими. Але будь-який виїзд за кордон – не лише приємна подорож чи частина бізнесу, а й стрес від перебування у чужій країні.

Зелена карта на авто позбавить вас від фінансових витрат по відшкодуванню збитків потерпілим у ДТП з вашим автомобілем – в рамках законодавства країни перебування, це зробить страхова компанія, досить просто пред'явити страховий сертифікат поліції у разі аварії. Але, як і внутрішній договір ОСАЦВ, Зелена карта не покриє шкоди вашому авто. Для цього слід оформити КАСКО, який діє за межами України. Якщо у ДТП винна інша сторона – шкоду відшкодують Вам.

Водночас, відсутність такого страхового договору може спричинити:

 • гігантські (за українськими мірками) штрафи (до 1000 євро у країнах ЄС);
 • депортацію порушника та тимчасову заборону на в'їзд до країни;
 • вилучення або арешт авто.

Відсутність страховки може стати причиною відмови виїзду за кордон або для в'їзду в Україну.

Але дехто вважає, що Зелену карту на авто купувати не обов'язково, тим більше заздалегідь. Це помилка.

Очікування. Можна придбати поліс автоцивілки в країні перебування і зробити це в будь-який день.

Реальність. Застрахувати цивільну відповідальність за кордоном таким чином дійсно можна, але це не є економним і доцільно лише для поїздки до держав, що не входять до асоціації. Купувати нову страховку доведеться у кожній країні (навіть якщо їхати транзитом). У той же час одна Зелена карта діятиме на території всіх держав-учасниць.

Будь-який поліс автоцивілки, у тому числі для виїзду за кордон, набирає чинності не раніше початку доби, яка іде за днем оформлення. Тому оформити договір день у день не вийде.

Як працює страховка та що потрібно робити у разі ДТП?

Зелена карта для виїзду за кордон працює аналогічно до ОСАЦВ. Все відбувається швидко та прозоро – потрібно зафіксувати ДТП, викликати поліцію та пред'явити страховку на автомобіль. Далі, протягом 15 днів, повідомити про подію у свою страхову компанію (можна онлайн).

Детально дії страхувальника у разі ДТП за кордоном описані на тильній стороні страхового сертифіката.

Гарантом виплати відшкодування Зеленою картою є МТСБУ. Тому важливо, щоб страхова компанія була його членом та була надійною.

Яку суму збитків покриває Зелена карта?

Виплати по Зеленій карті здійснюються згідно із законодавством країни, в якій сталася ДТП. Тому сума покриття буде різною та залежить від лімітів, встановлених нормами страхування у кожній країні. При цьому ціна страховки ніяк не впливає на розмір виплат.

Скільки коштує Зелена карта та від чого залежить ціна полісу?

Тариф із страхування Зелена карта, як і для ОСАЦВ, один для всіх. Тому ціна подібних страховок у всіх компаніях буде майже однакова. Вартість кожного конкретного поліса залежить від:

 • типу транспортного засобу;
 • країни відвідин;
 • терміну поїздки.

Розрахувати вартість Зеленої карти можна на нашому сайті онлайн. Це займе менше хвилини.

Чому варто купити Зелену карту на авто саме у СГ ТАС?

Страхова група ТАС – багаторічний лідер ринку страхування України з бездоганною репутацією, широкою мережею відділень та високою якістю online послуг.

Оформіть Зелену карту онлайн прямо на сайті та позбавте себе від непотрібних переживань про виїзд за кордон на автомобілі.

Зосередьтеся на цілях подорожі – про решту подбаємо ми.

Зелена карта он-лайн: як оформити та отримати страховку

Зелену карту можна купити онлайн та отримати в електронному вигляді на e-mail. Оформити договір онлайн можна в кілька кліків на сайті, тому опція доступна за кордоном.

Внесіть у спеціальні поля загальні дані страхування:

  • тип транспортного засобу (вибирайте із запропонованого);
  •  дату виїзду за межі країни (використовуйте онлайн-календар);
  •  терміни поїздки.

Оскільки тариф уніфіковано, розрахунок вартості відбудеться автоматично.

 • Вкажіть персональні дані страхувальника та автомобіля, який страхується.
 • Перевірте правильність інформації.
 • Оплатіть поліс онлайн за допомогою банківської и.

Протягом кількох хвилин страховка в електронному вигляді буде відправлена на вказаний в заявці e-mail.

Зелена карта онлайн: на що звернути увагу і як перевірити?

 • Електронний сертифікат можна оформити онлайн навіть з-за кордону. На час воєнних дій, пов'язаних із російською агресією, обмежень на отримання безбланкової форми поліса немає.
 • Отримати паперовий варіант можна поштою до Києва чи іншого населеного пункту країни (або за кордон).
 • Електронний договір має повну юридичну дію. Його достовірність легко перевірити онлайн на сайті МТСБУ за номером сертифіката або відсканувавши QR-код.
 • МТСБУ все ж рекомендує роздрукувати електронний сертифікат для зручності виконання вимог законодавства в країні перебування.
 • Віддавати оригінал сертифіката не рекомендується нікому, він потрібен протягом всієї поїздки і для повернення в країну. Для передачі інформації іншим особам доцільно зробити копії.
 • Краще укласти договір заздалегідь. Пошук страховика поспіхом прямо на кордоні може призвести до переплати або зустрічі з шахраями. А ось завчасна покупка у Києві чи іншому місті точно буде вдалою.
 • Пам'ятайте, що вартість Зеленої карти уніфікована. Якщо вам пропонують поліс занадто дешево – можливо, він підроблений. Така економія принесе одні неприємності.

P.S. Будьте пильні та страхуйтеся лише в надійних компаніях!