093 6547777
0936547777
095 6547777
0956547777
097 6547777
0976547777

Автовласники vs автовикрадачі: хто залишиться ні з чим?

В Україні процвітають угони автомобілів – з цим погоджуються й правоохоронці, про це свідчить й офіційна статистика. Так, за десять місяців поточного року лише офіційно в цілому по країні було зареєстровано 5835 фактів незаконного заволодіння транспортними засобами, з яких у 5475 випадках йдеться про авто приватних осіб.

Автовласники vs автовикрадачі: хто залишиться ні з чим?

При цьому, знову ж таки, за офіційною статистикою, правоохоронцям вдається розшукати по гарячих слідах в середньому лише кожен третій викрадений автомобіль – і навіть ті не в найкращому стані. Справа в тому, що викрадення авто рідко здійснюються зловмисниками без попередньої підготовки. До таких злочинів, особливо коли йдеться про викрадення дорогих автівок, готуються заздалегідь: відслідковують маршрути пересування, фіксують час, коли машина залишається фактично незахищеною тощо та, звісно, ретельно готують «шляхи відходу» . Таким чином, пошуки зниклої автівки значно ускладнюються та потребують особливої спритності. З іншого боку, серед «поцуплених» викрадених авто – чимало стареньких ВАЗів, які викрадають на запчастини. Звичайно, з такими авто особливо не церемоняться, тож, викравши, одразу розбирають – й сліди в воду!
До речі, як свідчить статистика, якщо у великих містах – Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі – найчастіше викрадають авто марок Toyota, Mazda, Lexus, Land Rover, Mercedes, то в інших мітсах, навпаки, часто-густо самі це автівки зловмисники намагаються обходити стороною, аби не привертати уваги, й задовольняються дешевшими авто.

Але, погодьтесь, скільки б не коштував автомобіль, все одно він має чималу цінність для свого власника – і не лише матеріальну.

Отже, нагадаємо прості правила, дотримання яких суттєво ускладнить «роботу» злочинцям, які зазіхатимуть на вашого «залізного коня». Адже відомо, автовикрадачі намагаються робити свою «справу» швидко, якщо ж це виявляється неможливим, їм простіше взагалі переключити свою увагу на якесь інше авто.

  • Сигналізація. Звісно, це не гарантія безпеки вашого авто, але «вагомий аргумент» на користь його захищеності. Тож нехтувати встановленням сигналізації не варто.
  • Парковка. Не залишайте автомобіль без нагляду навіть на лічені хвилини. Повірте, досвідченим авто викрадачам їх вистачить, аби не просто заволодіти вашою машину, але й «розчинитися» на загачених вулицях міста.
  • Двері. Досить необачливо залишати відкритими дверцята автомобіля – не полегшуйте життя зловмисникам! До речі, залишати ключ в замку запалювання – також не краща ідея, як, власне, і тримати другий комплект ключів в машині.
  • Цінні речі. Автомобіль – не сейф, тож тримати, чи, бодай, залишати, тут документи та цінні речі просто небезпечно, адже саме вони можуть зацікавити зловмисників, які в кращому випадку виб’ють скло, аби поцупити цінності.
  • СТО. Прискіпливо обирайте станцію автосервісу, де проводитиме ремонт чи просто технічне обслуговування свого автомобіля. І варіант «гараж» в цьому сенсі – не найкращий, звісно, за ремонт ви заплатите менше, аніж на фірмовій СТО, але ж кваліфікацію майстрів, а також їх «законослухняність» навряд чи зможете перевірити. Адже прикро, але факт: дуже часто «специ» з сумнівних, «підозріло дешевих» СТО виявляються не просто не-спецами, а й «навідниками» у зловмисників, «зливаючи» їм своїх клієнтів. Ну й про те, що ключі від авто не варто залишати малознайомим майстрам з СТО, охоронцям на стоянці чи співробітникам автомийки, говорити не варто, бо це й так зрозуміло, чи не так?
  • Майте договір страхування! Нехай не найдорожчий (якщо наразі ви не готові до додаткових витрат), але такий, що покриває ризик викрадення авто. Адже якщо, попри всі превентивні заходи, вашу машину все ж поцуплять, принаймні, ви не залишитесь без грошей. Це, звичайно, не машина, але все ж таки… Хоча б якась розрада, що «підсолодить» гірку пігулку втрати авто. Щоправда, це стосується лише договору КАСКО, придбаного в насправді надійного страховика, що не залишить вас наодинці з проблемами та фінансовими втратами.

Отже, робіть правильний вибір, будьте обачними та уважними – та почувайтеся впевнено!