093 6547777
0936547777
095 6547777
0956547777
097 6547777
0976547777

Покажи мені свій автомобіль – і я скажу, хто ти

Результати досить цікавого дослідження нещодавно оприлюднили експерти BASF Coatings: проаналізувавши статистику продажів нових автомобілів в світі, вони визначили, автівкам яких кольорів надавали перевагу автомобілісти минулого року. Отже, в «топі» уподобань автовласників – традиційні для автопрому кольори: білий, чорний, сірий та сріблястий. Саме на авто в такій «кольоровій гаммі» припали 80% продажів. При цьому безумовним лідером став білий колір: так, за статистикою, в Північній Америці білою є кожна четверта продана машина, в Європі – кожна третя, в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні – кожна друга.

Якого кольору авто?

Водночас серед автомобілістів, які при виборі авто зупиняли свій вибір на компактних та малогабаритних моделям, неабиякою популярністю користувались автівки різних відтінків синього кольору. До речі, синій та червоний кольори посіли відповідно четверте та п’яте місце в рейтингу уподобань покупців авто.

Втім, така статистика навряд чи мала б якусь практичну цінність безпосередньо для самих автовласників, якби не доведений факт, що колір авто авто певним чином характеризує як самого власника, так і його поведінку за кермом. До речі, це підтверджують й результати нещодавніх досліджень, проведених великими автомобільними корпораціями.

Отже, попри розповсюджену думку про те, що чорні автомобілі обирають, насамперед, ділові люди, в ході дослідження виявилося, що часто машину такого кольору обирають невпевнені в собі чоловіки, неорганізовані та не здатні досягати поставлених цілей. Вони дуже легко підпадають під вплив інших та не можуть зосередитися – через це під час руху від них можна очікувати несподіваних маневрів, обумовлених тим, що водій просто… відволікся. Інша справа, коли за кермом чорної автівки жінка. Зазвичай власниці таких авто – рішучі та енергійні дами, які легко знаходять спільну мову з різними людьми, але є в них один недолік – надзвичайна дратівливість, що, звісно, не може не впливати на стиль керування. Тож, опинившись в потоці машин поруч з чорним автомобілем, не втрачайте пильності в будь-якому разі.

Поруч з ким можна почуватися впевнено на дорозі, то це з автомобілістами, які надають перевагу білому кольору. Результати дослідження свідчать, що зазвичай власники білих автівок – врівноважені водії, від яких не варто очікувати неприємних несподіванок на дорозі. У більшості випадків вони намагаються дотримуватися правил дорожнього руху, в ДТП з власної вини потрапляють рідко, а якщо й стають учасниками аварії, то поводяться спокійно та розсудливо, не намагаючись перекласти свої провину на інших.

Не нервують за кермом й власники сріблястих машин. Вони впевнені в собі, максимально уважні за кермом та зберігають спокій навіть в критичних ситуаціях.

Впевненість в собі притаманна й власникам червоних авто. В більшості своїй люди, які обирають авто всіх відтінків червоного кольору, - цілеспрямовані, організовані та педантичні. Вони не будуть зайвий раз ризикувати своїм та чужим життям на дорозі, виконуючи небезпечні маневри. З іншого боку, якщо видимої небезпеки немає, такі водії можуть й швидкість перевищити, й на «зухвалий обгін» піти, й проскочити на вже «блимаюче» зелене світло світлофора. Але, підкреслимо, все це – лише за твердої впевненості, що такі дії не призведуть до трагічних наслідків.

А ось авто синього кольору часто-густо обирають люди, скажімо, занадто емоційні, які часто керуються не розумом, а почуттями. Цікаво, що в окрему категорію водіїв автори дослідження віднесли людей, які, вибираючи нове авто, зупиняють свій вибір на темно-синіх моделях. Так, чоловіки, які обирають сині машини, найчастіше є консерваторами, а ось жінка за кермом такої автівки в більшості випадків має колосальну силу волі та завжди намагається мирно владнати будь-які конфліктні ситуації.
Авто зеленого кольору частіше за все обирають люди спокійні, врівноважені, розсудливі та мудрі. Є лише одне «але»: для прийняття рішення їм потрібний певний час, що на дорозі, де часто виникають ситуації, коли рішення необхідно приймати миттєво, може виявитися небезпечним.

Повільна реакція притаманна й власницям рожевих авто (а авто такого кольору найчастіше обирають саме жінки). Але пояснюється це не вродженою повільністю, а їх перманентною «замріяністю», через яку вони часто відволікаються, забуваючи про те, що дорога вимагає абсолютної зосередженості.

Жовтим машинам надають перевагу справжні оптимісти, які не втрачають гарного настрою за будь-яких обставин. Такі водії зазвичай толерантні, тож навіть в разі потрапляння в аварію не намагаються звинуватити в усіх «гріхах» іншого учасника ДТП, а завжди шукають компроміс, визнаючи й власну провину. До речі, потрапляють в аварії вони частіше за все через те, що відволікаються від дороги – на жаль, багато хто з власників «сонячних» машинок впевнений, що керування можна суміщати з купою інших справ: жвавими бесідами з пасажирами, розмовами по телефону, наведенням ладу в «бардачку», вирішенням поточних робочих питань та навіть спілкуванням в соцмережах.

Цікаво, що люди, які обирають авто лимонного кольору, часто-густо не впевнені в собі та схильні до паніки в разі виникнення нетривіальних ситуацій на дорозі. І ще одне: потрапивши в аварію, такі водії ніколи не визнають своєї провини і часто вдаються до маніпулювання фактами. До речі, така поведінка, на думку експертів, притаманна й власників помаранчевих авто.

А ось ті автомобілісти, які зупиняють свій вибір на моделях фіолетового кольору, – зазвичай люди з серйозним творчим потенціалом і, як і власниці рожевих автомобілів, дуже емоційні, схильні до мрійництва, часто фантазують та мають багату уяву. Водночас до питань безпеки ставлять досить серйозно. Вони не люблять «ганяти», обганяти, підрізати тощо. До того ж, вони – поборники справедливості. Якщо винні в аварії, чесно це визнають і покірно, не торгуючись, беруть на себе всі фінансові витрати з ремонту пошкоджених авто, навіть не маючи для цього достатніх коштів. Втім, зважаючи на їх розсудливість, можна майже зі 100-відсотковою впевненістю сказати, що і їх цивільна відповідальність, і їх транспортний засіб завжди застраховані.
Взагалі, якого б кольору машину ви не обрали, пам’ятайте: стати учасником аварії може будь-який водій, а отже заздалегідь подбати про надійний страховий захист в будь-якому випадку зайвим не буде.

Будьте обачними, розсудливими та обережними за кермом, а свій фінансовий захист довіряйте професіоналам. І тоді ваші уподобання при виборі авто та його кольору не матимуть ніякого значення.