Коли безпечність небезпечна: чому страхування житла є необхідністю?

Коли безпечність небезпечна: чому страхування житла є необхідністю?

Давно замислюєтесь над питанням страхування своєї квартири чи будинку, але все відкладаєте прийняття рішення на завтра? А дарма!
Статистика невблаганна: за вісім місяців цього року в Україні було лише офіційно зареєстровано 175532 випадки крадіжок майна, з яких 153189 випадків крадіжок майна приватних осіб. При цьому 16717 разів об’єктами пильної уваги зловмисників ставали магазини, склади, товарні бази, 3796 разів – дачі та садові будиночки. Окрім того, за статистикою Генеральної прокуратури України, впродовж вказано періоду було зареєстровано 7145 випадків крадіжок з автомобілів, а також 9727 грабежів.

Додамо, що за цей же час правоохоронцями було зафіксовано 2061 випадок умисного пошкодження або знищення майна, в тому числі 733 – шляхом підпалу.На жаль, не тішить й статистика квартирних крадіжок. Так, протягом восьми місяців ГПУ зареєструвала 13956 фактів скоєння даних злочинів.
Й, варто зазначити, рівень їх розкриття поки що залишається невисоким. При цьому, як показує практика, інтерес в злочинців викликають як квартири заможних людей, так і громадян з досить скромними статками, з осель яких часто-густо виносять останнє. І власники залишаються ні з чим: без майна, на придбання якого збирали роками, без грошей і… фактично без надії на те, що коли-небудь все втрачене вдасться повернути…
Тож що робити? Як убезпечити себе та не залишитись ні з чим?

Жителі США та Європи вже давно знайшли відповідь на ці питання, широко застосовуючи практику страхування житла. Так, в Америці, за статистикою, свої оселі страхує близько половини всіх власників житла, в європейських країнах – третина. Українці ж, на жаль, поки що таким «масовим» свідомим підходом похвалитися не можуть, хоча й все частіше цікавляться питанням страхування майна. При цьому більшість з тих, хто виявляє інтерес до страхування житла, мають на меті захистити себе на випадок крадіжок, а також пожеж та затоплень. Велике значення для дбайливих господарів житла має також страхування відповідальності перед сусідами – на випадок, якщо внаслідок, наприклад, прориву труб в їх квартирі вода заллє й оселю нижче. Адже тоді доведеться робити ремонт не лише собі, але й сусідам. А це, погодьтесь, зважаючи на ціни на ремонт та будівельні матеріали, дуже недешево! Чи не набагато простіше та вигідніше завчасно подбати про гідний страховий захист? І гроші збережете, й репутацію не заплямуєте, і з мешканцями свого будинку стосунки не зіпсуєте.

Тож, може, варто скористатися досвідом американців та європейців й зайвий раз не хвилюватися, малюючи в своїй уяві страшні картини втрати найдорожчого, як ви гадаєте?