Жертви дощу: хто має право на відшкодування за пошкоджене авто?

Жертви дощу: хто має право на відшкодування за пошкоджене авто?

В суботу ввечері на Київ (та й на багато інших міст та містечок України) обрушився найпотужніший ливень, що миттєво паралізував рух навіть широкими вулицями середмістя столиці, спричинив чималу кількість аварій на дорогах та  змусив надовго зупинитися в очікуванні спеціалістів технічної допомоги безліч автомобілів.

Втім, технічна допомога – технічною допомогою, але що робити власникам авто, що «захлинулися» дощовими водами та надовго вийшли з ладу через гідроудар? Чи можуть вони розраховувати на отримання компенсації? І, якщо так, то хто саме має відшкодувати їм заподіяні стихією збитки? Спробуємо розібратися…

Одразу варто сказати, що з найменшими втратами з цієї неприємної ситуації вийдуть автовласники, які заздалегідь подбали про повноцінний страховий захист свого «залізного коня», обравши покриття «Повне КАСКО». Адже за умовами такого договору, до переліку страхових ризиків входить й ризик гідроудару.

Тому власникам таких договорів страхування варто лише подбати про фіксування пошкоджень автомобіля та вчасно проінформувати страховика про інцидент, що має ознаки страхового випадку. Корисним буде й заручитися свідченнями хоча б пари очевидців «потоплення» вашої автівки. І ваші родичі в цьому сенсі – не кращий варіант, ліпше буде, якщо в якості свідків виступатимуть перехожі або водії інших авто, які зможуть підтвердити, що пошкодження ваша машина отримала саме за вказаних обставин. Це «зніме» можливі питання в представників страхової компанії та, відповідно, прискорить виплату страхового відшкодування.

Наступний крок – це звернення в страхову компанію та написання заяви на виплату. Далі – справа за страховиками, які, вивчивши обставини інциденту, мають прийняти рішення про визнання події страховою та виплату належного відшкодування або, навпаки, про невизнання події страховою та, відповідно, відмову у виплаті. Але, повірте, якщо ваш страховик надійний і ви все зробили правильно (вчасно проінформували страхову компанію, зафіксували обставини «потоплення» тощо), проблеми не має бути.

Чого аж ніяк не можна сказати про тих водіїв, які з тих чи інших причин вчасно не перейнялися питанням страхового захисту, адже на них очікує тривала процедура визначення винуватців надзвичайної події. Небесні інстанції до відповіді, звичайно, не притягнеш, тож доведеться обмежитися спробами покласти провину за те, що сталося, на комунальні служби чи якусь відповідальну особу… Що, як ви самі розумієте, справа, в кращому випадку, – довга, а найчастіше – просто безперспективна: безпосередніх  винуватців не вдається встановити, а значить, й стягнути суму збитку немає з кого.  А отже, автовласникові по факту доводиться з власної кишені платити за ремонт свого авто, а це, м’яко кажучи, задоволення не з дешевих.

Але ж вибір є завжди! Головне – зробити його вчасно.