093 6547777
0936547777
095 6547777
0956547777
097 6547777
0976547777

Щоб не кортіло: порушувати ПДР стає занадто дорого

27 вересня 2018 року має всі шанси увійти в «календар пам’ятних дат» українських автомобілістів. Адже з цього дня автовласники зможуть на «власній шкурі» відчути та оцінити низку новацій від Національної поліції, які, з одного боку, покликані навести лад на наших дорогах, а з іншого – можуть дуже ускладнити життя водіям, принаймні, тим з них, які звикли нехтувати правилами дорожнього руху.

Отже, вже за півтора тижня в Україні наберуть чинності нові правила паркування, поліція почне фіксувати порушення на відео, а ще – значно збільшаться штрафи для порушників ПДР.

Зокрема, якщо зараз перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год карається штрафом в розмірі 510 грн, то з 27 вересня за таке правопорушення «гонщикам» доведеться вже викласти до 3400 грн. В таку ж суму, а саме від 255 грн до 3400 грн, може обійтися й «побіг» з місця ДТП. Й, повірте, це ще не найгірший варіант, адже за це правопорушення також передбачене покарання й у вигляді позбавлення права керування авто строком до 6 місяців.
Якщо ж водій, позбавлений права керування, проігнорує заборону сідати за кермо, на нього очікує штраф вже в розмірі 20400 грн – на перший раз. Якщо ж подібне повториться, порушнику вже доведеться сплатити в два рази більше – до 40800 грн.

Збільшені штрафи для порушників правил дорожнього руху

Водночас за керування автівкою без прав або ж з правами невідповідної категорії передбачено покарання у вигляді штрафу в сумі 10200 грн. Якщо і це не зупинить і горе-водій знову сяде за кермо, не маючи на те законних підстав, йому доведеться вже викласти 40800 грн. І це при тому, що до останнього часу такі правопорушення «оцінювались» лише в 510 грн!

Втім, впровадженням шалених штрафів новації від Нацполіції не обмежились. Так, з 27 вересня співробітники дорожньої поліції всерйоз візьмуться за вирішення питань неправильної парковки на вулицях наших міст. Отже, відтепер, зафіксувавши факт паркування автівки в недозволеному місці та склавши відповідний протокол про правопорушення (навіть за відсутності водія!), патрульні мають право евакуювати автомобіль на штрафмайданчик. Тож в цьому випадку автовласникові доведеться їхати у відділок патрульної поліції, де йому буде вручено акт затримання автомобіля та постанову про штраф, що складатиме від 255 до 1700 грн. Втім, сплатою суто штрафу справа не обмежується. Окрім цього, горе-водієві доведеться оплатити послуги евакуатора, а також місце на штрафмайданчику – в залежності від кількості днів, які машина там простояла, - загалом виходить близько 3000 грн. Й лише потім, після надання всіх квитанцій, можна рушати за авто.

До речі, заплатити доведеться й в тому випадку, якщо ж, запаркувавши автівку в недозволеному місці, водій встигне повернутися до виклику евакуатора. Щоправда, в цій ситуації все обмежиться лише штрафом. Хоча й це, зважаючи на його розмір, теж немало.

Тож будьте обачливими, не порушуйте правил дорожнього руху та бережіть себе від зайвих витрат. Адже це, напевно, єдине, що не покриває договір страхування від СГ «ТАС»…