Сьогодні вночі в Києві, який, до речі, вже давно потерпає від нахабства викрадачів авто, які «розбушувалися» в столиці, не нехтуючи ані старенькими ВАЗами, ані шикарними новими позашляховиками, сталася полія, яку сміливо можна назвати надзвичайною. Адже цього разу злодії зазіхнули на службове авто на дипломатичних номерах, що належить консулу Киргизії, «увівши» новий позашляховик Toyota Highlander прямо від будинку власника в середмісті столиці. Примітно, що викрадачів в їх намірах не зупинила навіть відсутність пального в авто! Що б там не було, але факт залишається фактом: автомобіль розшукують всі поліцейські столиці, втім, поки що їх пошуки не принесли бажаного результату.
Водночас самі правоохоронці визнають: факт угону авто з дипломатичними номерами свідчить про розгул злочинності, зокрема пов’язаної з викраденням авто. Адже раніше подібні машини зловмисники, навпаки, намагалися «обходити десятою стороною», аби не привертати увагу співробітників МВС. Але досить невтішний показник розкриття подібних злочинів (знаходиться лише кожний третій автомобіль, і далеко не всі з них – непошкоджені і у робочому стані) фактично розв’язав руки викрадачам, які почуваються безкарними.
До речі, цей випадок – не єдиний подібний злочин, скоєний за останню добу в столиці: за даними Нацполіції, загалом в Києві було викрадено чотири автомобілі! Водночас за даними Генеральної прокуратури України, протягом січня – вересня в країні було зафіксовано 5208 випадків незаконного заволодіння авто, з яких у 4881 випадку йдеться про викрадення авто приватних осіб.
На жаль, як свідчить безпристрасна статистика, не врятували автовласників від шалених збитків ані «найкрутіша» сигналізація, якої вони обладнали своїх залізних коней, ані наявність протиугінних систем. Прикро визнавати, але: сьогодні жодний автовласник не може бути впевненим в тому, що вранці знайте своє авто там, де залишив на ніч.
При цьому в зону ризику потрапляють як старі авто, які викрадають з метою подальшого продажу на запчастини, так і нові, які злочинці викрадають або «на замовлення», або просто задля продажу, або бажаючи «поганяти» на крутій «тачці».
Загалом найбільший інтерес для злочинців представляють автівки, які легко «губляться» в потоці, не привертаючи увагу інших учасників дорожнього руху. Втім, десятка «найпопулярніших» в викрадачів авто наступна: ВАЗ, Toyota, а третье – ZAZ/Daewoo, Mazda, Mercedes Benz, Chevrolet, Mitsubishi, BMW, Honda, Lexus.
Цікаво, що на вірогідність викрадення авто впливають як, наприклад, наявність сигналізації, систем блокування керування та протиугінної системи, популярність та вік авто, так і… його колір. А пояснюється це просто: автомобілі, пофарбовані в оригінальні, нестандартні кольори, привертають непотрібну злочинцю увагу! Отже, саме тому автовикрадачі надають перевагу машинам традиційного «окрасу»: білим, чорним та сріблястим. І бажано – з тонуванням на вікнах, завдяки якому побачити, хто саме за кермом, вкрай проблематично.
Тож підсумуємо: що робити автовласнику, аби уберегти свого залізного коня та убезпечити себе від катастрофічних збитків в разі, якщо машину все ж таки поцуплять?