093 6547777
0936547777
095 6547777
0956547777
097 6547777
0976547777

Кому ВАЗ миліший за Mercedes?

А, насправді, чи знаєте ви, хто, обираючи між новенькою іномаркою та старенькими «Жигулями» надасть перевагу останнім? Звичайно ж, йдеться про авто викрадачів, адже саме в них «побиті життям» та нашими дорогами ВАЗи користуються просто колосальною популярністю. Принаймні про це свідчить статистика Національної поліції за І півріччя цього року.

Кому ВАЗ миліший за Mercedes

Отже, за даними правоохоронців, найбільшим «попитом» в автовикрадачів користуються старі радянські ВАЗи – й, до речі, це сумне «лідерство» в «рейтингу уподобань» злодіїв вони утримують вже впродовж кількох років. Так, щодня поліція реєструє в середньому 2-3 випадки угонів цих «ветеранів» наших доріг – і це при тому, що загальна кількість викрадених автомобілів становить 14 – 15 штук на день.

Така «популярність» ВАЗів обумовлена досить високим попитом на запчастини для цих автівок та їх відвертим дефіцитом, тож й викрадають їх саме задля того, щоб розібрати на вузли та деталі й так вже продати.

Інша річ – іномарки, які у більшості випадків викрадають на замовлення. Так, за даними Нацполіції, серед машин іноземного виробництва злодіїв найчастіше цікавлять Toyota, Mercedes та BMW. Втім, об’єктом пильної уваги злочинців часто-густо стають й порівняно недорогі Daewoo.
За словами представників правоохоронних органів, дорогі авто після викрадення зазвичай залишають на кілька днів в «тихому» місці – за цей час злочинці з’ясовують, чи обладнано машину системою супутникового спостереження, чи активно її шукають тощо. Й лише після цього її передають замовнику, або, знову ж таки, розбирають на запчастини з метою продати різним покупцям.

Найчастіше угони фіксуються у великих містах, але й мешканцям маленьких містечок не варто розслаблятися, адже злочинці часто вдаються до «гастролей» різними населеними пунктами. Що стосується конкретних місць, де найчастіше «орудують» автовикрадачі, то це - стихійні автостоянки, парковки без охорони, тихі вулички поблизу великих транспортних розв’язок тощо. З іншого боку, як свідчить практика, був би замовник – й машину «уведуть» з будь-якого місця, навіть зі стоянки, що перебуває під пильним наглядом охорони.

Загалом статистика автовикрадень за перші шість місяців 2018 року виглядає наступним чином: за цей час в цілому по Україні було викрадено 2707 автомобілів, з яких 483 – ВАЗи, 267 – авто марки Toyota, 213 – різні моделі Daewoo, 160 – Mercedes, 105 – BMW.

При цьому знайти поліції вдалося лише 928 автівок, решта ж й досі перебувають у розшуку. І, на жаль, надії відшукати їх тануть з кожним днем. Адже не секрет: якщо машину не вдається знайти «по гарячих слідах», шанси віднайти її пізніше невеликі, а повернути її законному власнику неушкодженою – взагалі мінімальні. І в підсумку такі автовласники залишаються й без авто, й без грошей. Звичайно, це стосується лише тих відчайдухів, які, керуючись принципом «а зі мною цього точно не станеться», знехтували своїм шансом, вчасно подбавши про страхування КАСКО, отримати, принаймні, гідне відшкодування своїх збитків…