093 6547777
0936547777
095 6547777
0956547777
097 6547777
0976547777

І знову про головне: чи варто страхуватися чи… і так пронесе?

Скільки існує страхування, стільки точаться дебати в суспільстві: а чи варто взагалі страхуватися? Адже ще невідомо, чи станеться, чи не станеться страховий випадок, а гроші на страховий платіж страховикові у будь-якому разі треба віддати! Та й нема де правди діти: людям взагалі притаманне бажання якомога подалі відганяти від себе різні погані думки, мовляв, якісь негаразди в житті, звісно, можуть трапитися, але – у будь-якому випадку не зі мною! Спрацьовує певний захисний механізм: навіщо думати про погане, навіщо притягувати до себе увесь цей негатив? Отже, й страховий поліс в розумінні декого річ абсолютно непотрібна, такий собі зайвий «папірець», за який до того ж треба ще й заплатити…

Втім, якої б думки ви не були стосовно доцільності страхування взагалі та автострахування чи страхування майна зокрема, життя часто-густо змушує не просто змінювати свою точку зору, а й платити за власні необачність, легковажність та безпечність. І платити дорого. Принаймні, набагато дорожче, аніж коштував би страховий поліс.

ТАС Лиман VW

Ця історія сталася вчора вночі в місті Лиман (колишній Червоний Лиман) на Донеччині. Водій позашляховика Volkswagen Toureg на шаленій швидкості вилетів з дороги і, взявши «на абордаж» залізний стовпчик та відбійник, протаранив одноповерхову офісну будівлю, де, до речі, окрім інших, розміщувався і офіс Страхової групи «ТАС», який єдиний вцілів у цій пригоді.
Власне, лише цегляна стіна й змогла зупинити цього ошаленілого доморощеного шумахера. Зазначимо, що удар був надпотужним: фактично весь фасад будинку в результаті наїзду авто було зруйновано вщент.

ТАС Лиман VW

То що маємо у сухому залишку? Автомобіль, що вже не підлягає ремонту, зруйнована будівля (чи то її будуть реставрувати-ремонтувати, чи дешевше буде просто знести та побудувати на цьому місці новий будинок, наразі невідомо, але ризик обвалу даху існує) і колосальний збиток, який доведеться відшкодувати… Але хто його відшкодовуватиме? І тут, власне, «вишенька на тортику»: жодного страхового договору горе-водій не мав. Ба більше, не мав навіть поліса «автоцивілки», обов’язковість оформлення якого закріплена законом! Примітно, що й власник офісного центру також свого часу не подбав про страховий захист свого майна, хоча, звісно, представники СГ «ТАС», яка орендувала в нього приміщення під свій офіс, неодноразово пропонували йому оформити договір страхування. Але, поки він відмахувався, брав час на роздуми тощо, сталося те, що сталося…

Єдине, що може порадувати в цій історії, так це те, що, незважаючи на масштаби аварії, водій залишився живим, наразі він перебуває в лікарні. На щастя, не постраждали і інші люди – благо, подія сталася вночі і пішоходів на вулиці та співробітників в офісах не було.

Однак питання компенсації збитків залишається відкритим. Адже зрозуміло, що вартість відновлення фактично зруйнованого будинку буде, м’яко кажучи, чималою. А якщо додати до цього компенсацію збитків орендарям, майно яких також було пошкоджено внаслідок аварії, цифра вийде просто космічною. І це не кажучи вже про неодержану ними вигоду в результаті вимушеної перерви у роботі і ще безлічі інших витрат… Плюс ще залишається розбитий автомобіль. Та це вже інша історія...
А от що робити власникові будинку прямо зараз? Де шукати гроші? Як відновлювати будівлю? І головне питання: невже це все коштує тих пари тисяч гривень, які б він витратив на страхування свого майна, а натомість оперативно отримав би відшкодування всіх збитків та гроші на реконструкцію/відновлення будівлі?

ТАС Лиман VW

Давайте просто порахуємо. Страхування майна (квартири, приватного будинку, офісу тощо) на один – три мільйони гривень обійдеться в 1000 – 3000 грн на рік. Тобто від 80 до 250 грн на місяць. Погодьтесь, за сучасними цінами це, можна сказати, символічні гроші. І це – за повноцінний захист того, у що ви вкладали душу і гроші, можливо, впродовж всього життя! Так ось, за ці символічні гроші в разі страхового випадку (а це може бути будь що: пожежа, стихійне лихо, пограбування тощо) ви отримаєте гроші, які дозволять швидко відновити все втрачене – аж до 1000000 – 3000000 грн! А тепер порахуйте, скільки років вам знадобиться, щоб накопичити той мільйон чи, тим більше, 3 мільйони, відкладаючи щомісяця по 80 грн? Понад тисячу! Власне, це і є відповідь на питання: чи дорого або ні коштує поліс? Чи варто його купувати, щоб захистити свою квартиру, будинок, машину чи інше майно? Невже ваш спокій і ваше житло вартістю один-три мільйони гривень не коштують ті 80 грн або навіть 250 грн на місяць?

То невже за таких умов варто зважати на той горезвісний психологічний захисний механізм, що змушує зайвий раз не замислюватися над можливими негараздами, що можуть статися в житті? Або, можливо, краще насправді заздалегідь захистити себе про всяк випадок? Адже в житті всяке може статися – навіть те, про що ми й думати не бажаємо. Та навіть, якщо знаємо, що щось може статися, намагаємося все одне жити навмання. Цей феномен психологи пояснюють тим, що таким чином наш мозок захищає нас від стресу, переживань, ніби кажучи нам: «Не переймайся! З тобою точно цього не трапиться!». Звичайно, це самообман. Але ж, коли виникають серйозні проблеми, від усвідомлення того, що то був самообман, звісно, не легше.
Наочний приклад – курці. Щодня, беручи чергову пачку сигарет, вони бачать розміщений там напис «Куріння вбиває» і страшні картинки ракових пухлин. І при цьому спокійно дістають сигарету і закурюють… Звісно, вони не могли не звернути увагу на жахаючий дизайн цієї пачки, але ж на рівні підсвідомості захисний механізм їх «переконує»: «Це все неправда, тебе це точно не стосується, з тобою все буде гаразд!». Але ж ми знаємо, що шкідливість куріння це – факт! Саме усвідомлення цього спонукає завзятих курців кидати палити чи, принаймні, почати думати про це. До речі, в тій самій Європі, де до здоров’я звикли ставитися більш дбайливо, аніж в нас, є вже країни, де попит на сигарети наразі майже знизився до нуля. Саме – завдяки усвідомленню громадянами наслідків паління.

Те ж стосується і інших можливих негараздів, що можуть статися в житті. То чи варто жити в самообмані і гнати від себе неприємні думки, чи краще один раз порахувати, розібратися в проблемі, вирішити її і спати спокійно? Що краще обрати: надійний захист від гідного страховика чи примарне, ілюзорне: «Зі мною нічого не станеться»?

Звісно, це певною мірою риторичне питання… Та ми точно знаємо відповідь на нього, а як відповісте ви? Чи ви досі впевнені, що саме з вами нічого не станеться, адже, як свідчить практика, навіть якщо ви не вживаєте за кермом, ретельно дотримуєтесь всіх норм, законів та правил цивілізованого суспільства, вкрай обережні та обачні, так ось, незважаючи на все це, ви все одно ніколи не можете бути впевненими на сто відсотків, що з вами чи вашим майном нічого не станеться, тому що просто не можете знати, хто опиниться в один момент поруч з вами. Прикро, але факт. Тож висновки робіть самі…