Як не стати жертвою квартирних крадіїв та зберегти свої нерви та гроші

Як не стати жертвою квартирних крадіїв та зберегти свої нерви та гроші

Щодня в Україні фіксується 711 випадків крадіжок майна, з яких 621 – майна фізичних осіб. Про це свідчить статистика Генеральної прокуратури України за дев’ять місяців поточного року.

Так, згідно з даними ГПУ, протягом січня – вересня 2018 року в цілому по країні лише офіційно було зареєстровано 194071 випадок крадіжки, в тому числі 169490 випадків крадіжки майна, що належить приватним особам. Зокрема, правоохоронцями зафіксовано 18508 крадіжок зі складів, торговельних баз, магазинів, 7962 крадіжки з автомобілів, 4115 фактів крадіжок з дач та садових будинків та 10909 грабежів. Жертвами квартирних крадіїв стали 15584 власника житла. Крім того, з початку року в Україні було зафіксовано 2302 випадки умисного знищення чи пошкодження майна, з яких 848 – шляхом підпалу.Погодьтесь, цифри невтішні. Адже по суті вони означають, що щонайменше понад 600 осіб щодня втрачають те, на що відкладали гроші роками, придбанню чого раділи, використовувати що сподівались, можливо, ще багато-багато часу. І в один день зі злої волі грабіжників втратили це, залишившись наодинці з купою проблем, значними фінансовими збитками та відчуттям повного безсилля, розгубленості та нерозуміння: що далі? що робити? куди бігти? та, власне, як взагалі убезпечити себе від подібного на майбутнє? і чи можливо це?
Адже відомо: відшукати злочинців по гарячих слідах вдається не дуже часто, а повернути вкрадені речі – взагалі малоймовірно.

Тож це саме той випадок, коли краще попередити, аніж потім розбиратися з наслідками. Звісно, звести нанівець ризик того, що жертвою крадіїв станете саме ви, неможливо, однак, мінімізувати його – цілком в наших силах. Для цього достатньо лише взяти до уваги прості правила, дотримання яких гарантовано стане у нагоді у справі захисту вашого житла від непроханих гостей:

  • подбайте про надійність дверей та замків;
  • за можливості встановіть сигналізацію (а за неможливості – хоча б її імітацію);
  • дружіть з сусідами – досить часто саме пильність сусідів стає на заваді зловмисникам;
  • не зберігайте всі цінні речі та гроші в одному місці: саме на пошуки цінностей злодії витрачають більше часу, аніж на відмикання ваших дверей. Водночас слід розуміти, що злодії мають діяти дуже швидко, аби не бути впійманими на гарячому, тож в ваших інтересах ускладнити їм завдання;
  • заведіть собаку – і нехай маленький песик і не злякає зловмисників, але й зайвий галас, який він може підняти, привернувши увагу оточуючих, їм теж не потрібний, тож найвірогідніше, що таку квартиру вони обійдуть стороною;
  • подбайте про страхування свого житла. 

Пам’ятайте: ані «найкрутіші» замки, ані броньовані двері, ані сигналізація, ані злий собака, на жаль, не є запорукою та абсолютною гарантією того, що злодії не зазіхнуть на ваше майно. На жаль, але факт: якщо ваша квартира, точніше, її вміст, становите неабиякий інтерес для зловмисників, вони знайдуть можливість потрапити туди. І єдине, що може захистити вас від колосальних, принаймні, фінансових втрат – це договір страхування вашого майна від надійного страховика, який в разі будь-яких негараздів не залишить вас наодинці з проблемами та відшкодує завдані внаслідок «візиту» непроханих гостей збитки, поки поліція розшукуватиме злочинців.
Отже, не зволікайте із своїм вибором – і почувайтеся впевнено за будь-яких обставин!