093 6547777
0936547777
095 6547777
0956547777
097 6547777
0976547777

Власники житла проти квартирних злодіїв: як перемогти в запеклій боротьбі?

Незважаючи на те, що сезон відпусток добігає кінця, рівень квартирних крадіжок в цілому по країні залишається жахаючим. Так, лише за одну добу 26 серпня тільки в столиці України було зафіксовано 105 крадіжок та вісім грабежів! При цьому «орудують» зловмисники як вдень, коли господарів немає вдома, так і вночі. І, як свідчить статистика, немає жодного значення: чи перебуває квартира під охороною, чи обладнано її всілякими охоронним спецпристроями, на першому чи останньому поверсі вона розташована, чи є грати на вікнах, міцні замки на дверях та камери відеоспостереження чи немає – на жаль, злодіїв часто-густо ніщо не зупиняє, тож, якщо ваше майно вже їх зацікавило, варто бути напоготові. І не думайте, що, якщо у вашому житлі немає дорогих ювелірних виробів чи найновішої техніки, золотих злитків або багато грошей, - ви в безпеці. Повірте, жертвами квартирних злодіїв стають і заможні люди, і прості пенсіонери з більш ніж скромними статками – злочинці не нехтують ані дитячим велосипедом, ані стареньким пилососом та навіть їжею з холодильника!

Захист від квартирних крадіжок

З іншого боку, рівень розкриття квартирних крадіжок, на жаль, залишається досить низьким. За словами самих правоохоронців, якщо спіймати злодіїв не вдалося по гарячих слідах, подальші шанси затримати їх зменшуються з кожним днем.

Тож виникає питання: як захистити себе та своє житло? Та й, взагалі, чи можливо це?
Наша відповідь: так!

Звичайно, не слід нехтувати «превентивними заходами»: за можливості, подбайте про обладнання своєї домівки належними системами охорони, включаючи сигналізацію, відеоспостереження тощо. Встановіть міцні двері з «хитрими» замками. Якщо мешкаєте на нижніх поверхах, подумайте про грати на вікнах чи, принаймні, ролети.

Будьте обачливими:

  • не розповідайте про свої доходи випадковим знайомим, а також зважте всі «за» та «проти», коли розміщуєте світлини зі своїх подорожей в соціальних мережах, тим самим сповіщаючи всіх, що ви наразі не вдома;
  • товаришуйте з сусідами, не соромтесь попросити друзів чи знайомих, щоб вони періодично наглядали за вашим житлом за вашої відсутності (взагалі, оптимальний варіант – пильна сусідка пенсійного віку, яка найчастіше знаходиться вдома або, на крайній випадок, проводить вільний час на лавочці біля під’їзду – тож повз неї й муха не пролетить непоміченою, що вже казати про підозрілих незнайомців);
  • в жодному випадку не залишайте ключ від квартири під килимком у дверей, у вазоні для квітів на сходах тощо – повірте, ці місця злочинці «перевірять» в першу чергу. До речі, це ж стосується й схованок для цінних речей вдома – не секрет, що злодії, потрапивши в уподобану квартиру, насамперед йдуть в санвузол (багато хто вважає, що найкраще гроші ховати в зливному бачку або під решіткою вентиляції), на кухню (там деякі «винахідливі» господині можуть заховати цінні речі в старі каструлі або, наприклад, замаскувати їх крупами) та в спальню (матраци, подушки, картини та стіні, потаємні шухлядки, шафа з білизною тощо – повірте, всі ваші «секретні» схованки злочинці можуть самі перелічити).

Звичайно, дотримання цих правил не може гарантувати, що злодії обійдуть своєю увагою ваше житло, але ви, принаймні, суттєво ускладните їх «роботу». Хоча, звісно, це достатньо слабка розрада для людини, яка в одну мить зазнала колосальних збитків – і моральних, і матеріальних!
Отже, наша вам порада: будьте пильними, не зберігайте вдома багато грошей готівкою та завчасно дбайте про захист свого житла. І в цьому сенсі єдиним дієвим заходом є вчасне оформлення договору страхування житла. Принаймні, за його наявності ви хоча б отримаєте належне відшкодування…