Майже половина виплат по ОСЦПВ в СГ «ТАС» здійснюється на підставі Європротоколу

Майже половина виплат по ОСЦПВ в СГ «ТАС» здійснюється на підставі Європротоколу

Українські водії все охочіше використовують Європротокол при оформленні ДТП - спеціальний бланк уніфікованого по всій Європі зразка, який заповнюється на місці події обома сторонами самостійно, без залучення поліції. Цей документ разом із заявою подається в страхову компанію і є підставою для виплати страхового відшкодування в тій же мірі, що і заповнений на місці аварії протокол за участю представника дорожньо-патрульної служби.

За даними МТСБУ, за перший квартал 2016 року на основі Європротоколу було врегульовано близько 15% всіх випадків по ОСЦПВ, що в 2 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Популярність Європротоколу істотно зросла після підвищення виплатного ліміту до 50 000 грн., який покриває більшість страхових подій по «автоцивілці».

У Страховій групі «ТАС» кількість врегульованих справ з автострахування з використанням Європротоколу в рази вища за середньоринкову. Згідно з офіційною статистикою компанії, близько 40% страхових виплат за договорами ОСЦПВ (ОСАГО) , здійснених за 6 місяців 2016 року, припадають на справи з використанням Європротоколу. Всього ж з січня по червень 2016 року СГ «ТАС» компенсувала за договорами страхування цивільно-правової відповідальності понад 35 млн. грн. Врегулювання збитків по ОСЦПВ в компанії відбувається в три рази швидше встановлених законодавством строків, термін за Європротоколом - 13 днів, а частка «експрес-виплат» за 2 дні становить 28% всіх страхових випадків по ОСЦПВ.

Позитивна динаміка у використанні Європротоколу клієнтами Страхової групи «ТАС» спостерігається останні 3 роки: так, в 2014 році врегульовано 25% справ по ОСЦПВ, в 2015 - 30%, а в червні 2016 року вже 44% заяв на виплату страхового відшкодування були врегульовані на підставі заповненого учасниками ДТП Європротоколу. Оформлення ДТП з допомогою Європротоколу має цілий ряд переваг для автовласників. По-перше, це зручність та економія часу - немає необхідності чекати приїзду поліції, по-друге, збільшена страхова сума 50 000 грн. дозволяє покривати збитки від невеликих і середніх ДТП, і, по-третє, винуватець ДТП ще й уникне сплати штрафу.

«Використання Європротоколу свідчить про високу свідомість водіїв, застрахованих в СГ «ТАС», які здатні самостійно вирішити непередбачену ситуацію без допомоги третіх осіб (поліції) і заощадити не тільки свій час, але й інших учасників дорожнього руху, особливо в годину пік. При страховому випадку клієнти СГ «ТАС» мають можливість скористатися цілодобовою інформаційною підтримкою і отримати всі необхідні інструкції щодо заповнення Європротоколу на місці ДТП», - каже Віктор Панасюк, директор Департаменту клієнтських сервісів СГ «ТАС». - Крім того, заповнюючи Європротокол, клієнти демонструють великий кредит довіри до нашої страхової компанії - впевненість в тому, що виплата буде проведена належним чином».

Правильно заповнений протокол - запорука отримання страхового відшкодування. Обов'язковими умовами для врегулювання справ по Європротоколу є: наявність полісів ОСЦПВ у обох учасників події; факт контактного ДТП за участю 2-х транспортних засобів; відсутність травмованих або загиблих; підписи обох водіїв під Європротоколом, що підтверджують узгодженість у поглядах на причини і обставини аварії.