Кубок СГ "ТАС" з міні-футболу поїхав до Кіровограда

Кубок СГ "ТАС" з міні-футболу поїхав до Кіровограда

Ювілейний для себе рік (у 2008-му компанія відзначить своє 10-річчя) один з найбільших та найуспішніших гравців на страховому ринку України - Страхова Група "ТАС" розпочала з проведення турніру з міні-футболу. Змагання за "Зимовий кубок СГ "ТАС"-2008" відбулося 12 січня в Києві на базі спортивного комплексу ЦСКА. У ньому взяли участь 11 команд, що представляли підрозділи СГ "ТАС" з різних регіонів. Спочатку було заявлено 12 учасників змагань, однак в останній момент команда з Черкас знялася з турніру через хворобу одразу кількох ключових гравців. Проте регламент вирішено було не змінювати, і турнір проводили за заздалегідь наміченою програмою.

На першому етапі команди були розбиті на 4 підгрупи:
А - до неї увійшли "ТАС-Дніпро", "ТАС-Донецьк" і команда з Житомира "Франшиза";
В - "ТАС-Чернівці", "ТАС-Кривбас" і команда, що представляла Головний офіс "А-ТАС";
С - через зняття черкаської команди в цій підгрупі було лише 2 учасники - "ТАС-Волинь" з Луцька і команда Київської Регіональної Дирекції "ТАСКо";
і D - сюди увійшли "ТАС-Кіровоград", "Торнадо" (Івано-Франківськ) і ще одна команда Київської РД - "Іншуренс".

В іграх за коловою системою команди визначали переможця підгрупи, який і виходив до півфіналу. Лише в групі С команди Луцька і ТАСКо влаштували такий собі подвійний "міжсобойчик", зігравши двічі одна з одною і таким чином визначивши першого півфіналіста. Ним стала команда "ТАС-Волинь", яка досить легко переграла своїх візаві (5:1 і 8:3).

Досить швидко визначився і другий учасник півфіналу. Після перемог дніпропетровців над колегами з Донецька та Житомира (3:2 та 8:3 відповідно), матч між останніми перетворився на втішний бій за друге місце в підгрупі А. "Розлючені" після поразки донеччани не залишили жодних шансів своєму суперникові (5:2), однак друге місце в групі навряд чи їх задовольнило. До слова, матч відкриття першості між "ТАС-Дніпро" і "ТАС-Донецьк" став одним із найвидовищніших і найнапруженіших на турнірі, гідним, щонайменше, півфіналу, але жереб звів ці команди в одну групу і, як то кажуть, "вижити повинен був тільки один". "Дніпру" пощастило більше.

А ось у підгрупі D інтриги як такої не було. Страховики з Кіровограда цілком прогнозовано і легко виграли обидві свої зустрічі (8:3 з Івано-Франківськом та 6:1 з "Іншуренс") і стали третіми учасниками півфіналу, де їхнім суперником мав стати переможець підгрупи В.

Тут же все вирішувалося в останньому матчі, в очному протистоянні команд "ТАС-Кривбас" і "А-ТАС", які в іграх проти чернівецької команди особливих проблем не мали (9:2 - "ТАС-Кривбас" і 4:0 - "А-ТАС"). Голкіпер киян Дмитро Грицута, який не пропустив до цього жодного м'яча і є Головою Правління СГ "ТАС", творив чудеса у воротах, відбивши в дебюті цієї зустрічі кілька небезпечних ударів, але на 9-й хвилині криворіжці "пробили" і його. Підсумковий результат матчу - 6:2 на користь "ТАС-Кривбас". Він і став останнім учасником півфіналу. І все ж треба віддати належне обороні "А-ТАСу", яка протягом 38 хвилин (тривалість одного матчу - 30 хвилин) утримувала свої ворота "сухими". Для футзалу - це значущий показник. Проте жодна з трьох столичних команд до плей-оф не пройшла, з чого, напевно, на майбутнє буде зроблено певні висновки.

Півфінали ж пройшли без особливої напруги. "ТАС-Дніпро", який перевершував за класом і лавою запасних, не зазнав особливих труднощів у матчі проти волинян (7:2). А "ТАС-Кривбас", який не встиг відновити сили після матчу з киянами, нічого не зміг протиставити добре організованій грі команди з Кіровограда (2:5). Дніпропетровського дербі у фіналі не вийшло. У втішному матчі за "бронзу" криворіжці "відігралися" на Волині, розгромивши суперника 9:1 і цим, власне кажучи, залишилися задоволені.

Фінал пройшов у більш напруженій атмосфері, проте втома дніпропетровських гравців далася взнаки. У підсумку, "ТАС-Кіровоград" переграв "ТАС-Дніпро" з рахунком 7:4 і став володарем першого "Зимового Кубка СГ "ТАС" з міні-футболу. Першого, але як упевнені його організатори, далеко не останнього.

Представники і капітани всіх без винятку команд заявили про своє бажання брати участь у подібних змаганнях, організованих у рамках Групи, причому, не тільки з футболу, і надалі. У Правлінні СГ "ТАС" цей ентузіазм своїх працівників тільки вітають і мають твердий намір зробити заходи такого роду традиційними.

"І раніше всередині корпорації проводилися різні цікаві заходи. Наприклад, походи на Говерлу стали традиційними, а одного разу навіть сплавлялися річкою, - каже Голова Правління СГ "ТАС" Дмитро Грицута. - Періодично наші команди також беруть участь у спортивних змаганнях у себе в регіонах, у першостях серед фінансових установ тощо, але таких великих внутрішньокорпоративних змагань ще не проводилося. Ми вирішили ризикнути і провести свій турнір з міні-футболу. Результат перевершив усі очікування. Сподіваюся, що такі заходи стануть у нас традиційними. Надалі можна подумати і про проведення змагань для наших жінок, яких у Групі працює чимало. Все-таки, спорт - це здоров'я. А здоров'я наших працівників - запорука успіху діяльності всієї Групи. І кошти, які витрачаються на проведення таких заходів, не йдуть у жодне порівняння з одержуваним ефектом. Адже ці турніри сприяють особистому спілкуванню колег між собою, їхньому знайомству один з одним, та й просто покращують настрій. А головне - допомагають виховувати єдиний корпоративний дух і будувати на новому рівні корпоративні відносини". 

До речі, представники практично всіх команд-учасниць турніру відзначили високий рівень його організації, професіоналізм суддівської бригади, гостинність працівників спортивного комплексу.
"В організації турніру нам допомогла Асоціація розвитку бізнесу, - сказав один з ініціаторів "Зимового кубка", Голова комітету з проведення турніру та заступник Голови Правління СГ "ТАС" Максим Гапчук. - Нашою метою було згуртувати співробітників Групи та підтримати спортивний дух колективів
(тому ми не вітали запрошення легіонерів і рекомендували цього уникнути) і дати можливість нашим людям реалізувати себе і пограти в міні-футбол на серйозному рівні, в хорошому залі, з кваліфікованою суддівською бригадою. Упевнений, що цей турнір стане гарним початком для проведення в майбутньому аналогічних турнірів із різних видів спорту".

 Особливу атмосферу, що панувала в залах під час ігор, створювали групи підтримки команд, серед яких також проходило змагання. По закінченню турніру організатори відзначили криворізьких та атасівських вболівальниць, як найбільш активних та креативних.

Як було обіцяно, відзначили й окремих гравців турніру. Так, найкращим бомбардиром першості став гравець кіровоградської команди страховий агент-приватний підприємець Сергій Собко, який забив на турнірі 16 м'ячів, кращим голкіпером - воротар волинської команди, керуючий продажами Центру Продажів міста Рожище Андрій Мірчук, а найціннішим, найкреативнішим гравцем у полі визнано фахівця зі страхування фінансових ризиків Андрія Михайленка ("ТАС-Дніпро"). До речі, він отримав і негласний приз глядацьких симпатій за найкрасивіший гол турніру, забитий у ворота житомирської команди. Цей гол викликав овації на трибунах.

Утім, оплески того дня заслужили всі: і організатори, і гравці, і вболівальники, і навіть судді. "Усе було супер!" - зазначила дівчина з групи підтримки однієї з команд, коментуючи свої враження від турніру. "Як у бізнесі - так і в спорті. У нас все на найвищому рівні", - парирував їй один зі співробітників страхової групи "ТАС". І ці слова ні в кого не викликали заперечень.

Сергій КАПУСТІН.