Введення утилізаційного збору зменшило попит на КАСКО

Введення утилізаційного збору зменшило попит на КАСКО

Ключові гравці автострахування помітили, що збір премій за каско у вересні знизився приблизно на 15-20. Керівник Української страхової групи Павло Нельга зазначив, що збори у вересні щодо липня впали на 16 - до 29 мільйонів гривень. Це суттєвий показник, якщо врахувати, що в минулі роки збори завжди зростали.

Узагальнені результати з автострахування поки що невідомі. Однак, існує можливість завжди подивитися деякі дані КАСКО онлайн, акцентуючи увагу на Кредитно-страхові системи. Взагалі КАСКО онлайн дає змогу оцінити деякі можливості, а також перспективи цього ринку.

Наразі, за словами заступника голови ради Ліги страхових організацій України Олександра Залєтова, ринок зібрав у вересні приблизно 250 мільйонів гривень, що, по суті, немало, однак, порівняно зі звичайним показником у 300 000 мільйонів, все ж істотно нижче.

За словами експертів, однією з основних причин такого падіння попиту на каско стало падіння продажів нових авто. За даними "Капіталу", у вересні місяці українці придбали вдвічі менше машин, якщо порівнювати цей показник із серпнем. І, що найжахливіше, тенденція на спад продовжилася і в жовтні. Ця ситуація викликана набуттям чинності з 1го вересня утилізаційного збору.

Показник нових машин у портфелі каско страхових компаній становить приблизно 30%. Оскільки продажі істотно зменшилися, то, не дивно, що і відразу ж почало спостерігатися зниження страхових зборів. При зменшенні рівня продажів на 50%, збори зменшилися на 15%. Таку інформацію надав голова правління страхової групи "ТАС" Павло Царук.

Ще більший показник скорочень наразі можна спостерігати в сегменті продажів корпоративного каско. За словами фахівців, найближчим часом він може досягти показника в 30%.