Максим Гапчук: Середні тарифи за КАСКО зростатимуть, хоча великі СК поки що побоюються їх піднімати

Максим Гапчук: Середні тарифи за КАСКО зростатимуть, хоча великі СК поки що побоюються їх піднімати

- Максиме, чи змінювали українські СК тарифи з КАСКО протягом серпня-вересня?

- Моніторинг поточної тарифної політики та акцій конкурентів у даному сегменті експерти СГ "ТАС" проводять щоквартально. За серпень-вересень ми не помітили істотних змін на ринку за тарифами КАСКО. Найімовірніше, в цей період страхові компанії були занадто зайняті впровадженням нових тарифів і лімітів з ОСЦПВ.

- Як змінився список найбільш аварійних авто (за виплатами)?

- У кожної СК цей список індивідуальний. Але якщо говорити про загальну закономірність українського ринку, ступінь аварійності визначається типом (а не маркою і моделлю) автомобіля, а також "соціальним портретом" водія. Найаварійніші автомобілі середньої цінової категорії, які асоціюються зі спортивним стилем, з двигуном доволі великого об'єму і потужності. Головним чином, це лідери продажів серед моделей японських концернів.

- Чи планують СК переглядати тарифи за КАСКО?

- Якщо перегляд тарифів і відбудеться, то дуже плавно і поступово - тут рахунок йде не на місяці, а на роки. При цьому компанії придивлятимуться як до поведінки клієнтів, так і до тактики демпінгових компаній (таких на ринку зараз від 20 до 30%). У середньостроковій перспективі (3-5 років) тарифи точно зростуть, але при цьому зростання буде різним для різних сегментів автомобілів і клієнтів. Багато чого залежатиме від того, чи покращиться якість ціноутворення в середньому по ринку. Адже більшість українських страхових компаній досі страждає від нестачі професійних актуаріїв, у підсумку тариф часто визначають не за актуарними розрахунками, а винятково з огляду на тарифи конкурентів.

- Як тарифи за КАСКО можуть змінюватися у вересні-грудні?

- Ми припускаємо, що в середньому по ринку вони зростатимуть. Про необхідність такого зростання вже давно говорять провідні компанії, головним чином маючи на увазі боротьбу з демпінгом у сегменті КАСКО. Втім, на сьогодні активних дій щодо збільшення тарифів не спостерігається. І навіть будучи незадоволеними поточною ситуацією, великі гравці не поспішають піднімати тарифи, побоюючись втратити частину своїх клієнтів і втратити частку ринку.