Владі пропонують ухвалити стратегію розвитку страхового ринку
Представники страхового ринку звернулися до представників влади з пропозицією сформувати фаховий склад органу нагляду за страховим ринком та ухвалити Стратегію розвитку страхового ринку.
Про це йдеться у відкритому листі провідних страхових компаній України (зокрема, серед них - "Оранта", страхова компанія "Універсальна", "Інго Україна", страхова група "ТАС").
"Пропонуємо для ефективної взаємодії в цих та інших питаннях сформувати фаховий склад органу нагляду за страховим ринком та ухвалити Стратегію розвитку страхового ринку і реформи органів нагляду, що особливо важливо в сьогоднішніх умовах оновлення влади та початку давно назрілих і необхідних реформ у державі. В іншому разі страховий ринок України не може очікувати припливу нових іноземних інвестицій, а також підвищується ризик втрати наявних інвестицій, що стане додатковим фактором ослаблення економіки України", - ідеться в листі-зверненні до Президента та Прем'єра.
Страховики звертаються до представників влади з наміром започаткувати публічний діалог між бізнесом і владою, наслідком якого має стати успішне проведення економічних реформ на засадах порозуміння, співпраці, фінансового сприяння та соціальної відповідальності з боку бізнесу.
Вони підтверджують неухильне виконання всіх зобов'язань перед клієнтами, державою, співробітниками та суспільством, підтримку Стратегії сталого розвитку України 2020 і Плану дій Уряду "Відновлення України" та з вірою в майбутнє України і в потенціал страхового ринку, в умовах бюджетної фінансової, фінансової та політичної кризи в країні.
"Ми беремо на себе публічні зобов'язання перед суспільством про:
надання допомоги чинній владі в реалізації програми реформ;
виділення ресурсів у вигляді залучення українських співробітників та іноземних колег (експерти Польщі, Франції, Німеччини, Австрії, США, Нідерландів тощо) як експертів,
безумовне дотримання правил формування високоякісних страхових резервів як джерела довгого фінансового ресурсу, що, за нашими оцінками, може вплинути на збільшення ВВП на 1,5-2%,
взяття участі в соціальному захисті, пенсійному забезпеченні населення тощо засобами страхування;
переведення страхового ринку України, спільно з реформованим Органом нагляду за страховим ринком, на європейські правила регулювання та нагляду, передбачені, зокрема, в Угоді про асоціацію;
підтримці впровадження системи фінансування Органу нагляду за страховим ринком на основі платежів нагляду;
готовності до розгляду нових інструментів інвестування в економіку країни", - зазначають представники страхового бізнесу.