Страховик російського олігарха робить успіхи в страхуванні українців

Страховик російського олігарха робить успіхи в страхуванні українців

Страхова компанія "Довіра і Гарантія" стала другим гравцем на ринку страхування від нещасного випадку, збільшивши в 2,5 рази збори премій порівняно з першим півріччям 2014 року - до 20 млн грн. Такі дані наводить ренкінг Insurance TOP.

Причину стрімкого зростання продажів у компанії не розкривають: "Наша спеціалізація - продажі полісів через партнерів, як до кредитних продуктів, так і stand alone", - повідомив гендиректор компанії "Довіра і Гарантія" Євген Супрун, відмовившись що-небудь додати. Експерти ринку стверджують, що успіх у продажах цьому страховику забезпечило тісне партнерство з банком "Форвард", підконтрольним російському горілчаному магнату Рустаму Таріко. Олігарху належить і компанія "Русский стандарт", що володіє (за даними II кварталу 2015-го) 99,9% акцій українського страховика "Довіра і Гарантія".

Щасливий випадок

"Довіра і Гарантія" - не єдиний страховик, якому банк допомагає страхувати українців від нещасного випадку. Перше місце за зборами в цьому сегменті посідає компанія "Інгосстрах", афілійована з ПриватБанком (обсяг премій за перше півріччя - 62 млн грн).

Замикає трійку лідерів (премії 9 млн грн) "Альфа Страхування", яку пов'язують з "Альфа Банком".

"Лідерство пов'язаних із банками страховиків зумовлене двома факторами. По-перше, у банків є технології, що дають змогу забезпечити масові продажі недорогих полісів за набагато менших витрат, ніж за допомогою інших каналів продажів. По-друге, класичний ринок страхування від нещасного випадку знижується через кризу, і на цьому тлі підтримка банків-партнерів особливо помітна", - говорить член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.

У 2014 році, за даними Нацкомфінпослуг, обсяги ринку страхування від нещасного випадку склали близько 1 млрд грн, тоді як у 2013-му - 1,4 млрд. У першому півріччі 2015 року продажі знизилися ще на 50% порівняно з аналогічним періодом минулого року. "Падіння відбувається, в основному, за рахунок зниження обсягів споживчого кредитування", - говорить голова правління компанії "Арсенал Страхування" Сергій Авдєєв. За його словами, поки добробут населення не збільшиться, а банки не відновлять активне кредитування, обсяги захисту від нещасного випадку не зростатимуть.

Плата по-родинному

Голова правління страхової групи "ТАС" Павло Царук вважає, що потрібно змінювати підходи до ведення бізнесу. "Комісія, яку продавці полісів від нещасного випадку сьогодні віддають банкам або торговельним мережам за посередництво, досягає 95-96%. Не бачу сенсу в такому бізнесі", - каже Павло Царук. На його думку, страхування від нещасного випадку - складний продукт для роздрібних продажів (зокрема і з морально-етичних міркувань), тому продавці повинні вміти працювати з людьми. Але страховикам поки що простіше домовитися з банком, віддаючи йому майже всі премії, ніж навчати своїх фахівців ефективних продажів.

Не банком єдиним

З такою думкою згодні не всі. "Важливо не скільки компанія платить комісійних, а який результат отримує в результаті, - упевнений голова правління "Альфа Страхування" Яцек Мейзнер. Він не розуміє, чим гірше страхування від нещасного випадку бізнесу в сегменті "автоцивілки", де комісії часто перевищують 50%. "У будь-якому сегменті можна заробити, якщо стоїть таке завдання", - каже Яцек Мейзнер. За його словами, найбільшим ризиком у цьому випадку залишається захоплення страховиком продажами через один канал - споріднений банк. "Наприклад, ми теж продаємо 75% усіх полісів від нещасного випадку через банки. Але це не єдиний наш канал продажів, тому його втрата для нас буде некритичною", - каже Мейзнер. А ось для компанії "Дельта", яка продавала поліси в Дельта Банку і посідала за підсумками першого півріччя минулого року 4-те місце на ринку страхування від нещасного випадку (обсяг премій 35 млн грн), ліквідація спорідненого банку в 2015-му стала фатальною - страховик цьогоріч у ренкінгу Insurance TOP узагалі не бере участі.