"8+3". МТСБУ обрало страховиків, які врегульовуватимуть спори щодо регламентних виплат

"8+3". МТСБУ обрало страховиків, які врегульовуватимуть спори щодо регламентних виплат

МТСБУ завершила конкурс з відбору страхових компаній, які будуть на аутсорсингу врегульовувати справи щодо здійснення регламентних виплат з Фонду захисту потерпілих МТСБУ. Конкурс проводила конкурсна комісія, затверджена Президією.

Як прогнозувало Бюро спочатку, кількість страховиків мала бути 10+2, але необхідна кількість претендентів не набралася. У підсумку, за результатами конкурсу було відібрано 8 страховиків, серед яких - "PZU Україна", "ІНГО Україна", "Країна", СГ "ТАС", СТ "Іллічівське", "Універсальна", "ВУСО", "Арсенал Страхування".

Обрано також кандидатів, які можуть бути залучені в разі виходу або виключення відібраних учасників з основного списку: "Саламандра-Україна", "ПРОСТО-страхування" та "Український страховий стандарт".

Щодо вартості послуг страховиків, то Президією було затверджено розмір компенсації витрат компаній із врегулювання 1 справи з регламентних виплат у розмірі 1300 грн. Один зі страховиків-кандидатів запропонував свої послуги за 490 грн.

За якими критеріями МТСБУ обирало страховиків для врегулювання? - оцінка показників "кількість скарг" і "якість врегулювання" за попередні чотири квартали має бути "1" або "2";- забезпечувати належне врегулювання справ на всій території України;- налагоджено процес взаємодії з експертними організаціями та оцінювачами зі встановлення розміру заподіяної потерпілим шкоди;- надання інформації про асистувальні компанії, експертні організації та оцінювачів, із якими співпрацює страховик;- підтвердження можливості страховика співпрацювати із страховою компанією; - надання інформації про страхові компанії, експертні організації та оцінювачів, з якими співпрацює страховик; - надання інформації про страхові компанії.

Між страховиками переможцями конкурсу буде проведено жеребкування, за результатами якого, кожен страховик отримає порядковий номер місця в черзі розподілу справ.

— "Передача регламентних виплат на аутсорсинг - вдале рішення для того, щоб раз і назавжди закрити тему щодо можливостей завищення регламентних виплат або корупції під час процесу. Визначення розміру збитку, збір і перевірка первинних документів, необхідних для виплати з фондів Бюро із залученням страхової компанії-партнера Бюро, знімає більшу частину питань щодо можливостей незаконного завищення розміру регламентних виплат", - вважає генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

Нагадаємо, що МТСБУ заявило в 2015 році про готовність передачі регламентних виплат на аутсорсинг страховикам.

Регламентні виплати, їхній розмір та механіка здійснення завжди були "болючою темою" через непрозорість і можливості корупції, які залишала раніше існуюча організація процесу.Регламентні виплати здійснюються Бюро з коштів Фонду захисту потерпілих у випадках, коли винуватець ДТП втік із місця події або не мав чинного поліса ОСЦПВ. Президія затвердила положення, що встановлює порядок взаємодії страховиків і МТСБУ в рамках цього процесу. Найближчим часом Конкурсна комісія, що складається з представників Бюро та страховиків, розпочинає відбір компаній, які братимуть участь у проекті.

Згідно з нещодавнім звітом Ревізійної Комісії, що був представлений Президії бюро, регламентні виплати та витрати на врегулювання в 1 півріччі 2015 року становили 24,3 млн. грн. (кількість оплачених справ 1059, середня витрата - 22973 грн.), що на 31,9% вище за показник 2014 року - 18,4 млн. грн. (925 справ, середня витрата - 19937 грн.).

За даними експертної групи з регламентних виплат, у 2013 році перевищення розміру регламентних виплат над "ринковою" середньою виплатою становило 51%, а у 2014-му - на 70%. Зі 169 виплат, 21 виплатна справа мала "ознаки злочину".