093 6547777
0936547777
095 6547777
0956547777
097 6547777
0976547777

Збираємось в подорож: про що важливо пам’ятати, збираючись в поїздку

Лічені дні залишаються до, напевно, найдовших в поточному році «позапланових канікул», що, завдяки календарному збігу дат свят, триватимуть аж п’ять днів! І, погодьтесь, навряд чи ви їх захочете провести не виходячи з дому, у звичній обстановці. Адже після «зимової сплячки» душа прагне справжнього вибуху емоцій, насолоди новими враженнями та яскравими відкриттями! Отже, хтось в ці п’ять днів планує «вирватися» нарешті на природу та відкрити сезон шашликів, хтось – бажає пройтися разом з друзями омитими весняними дощами вуличками рідного міста, завітати в улюблені кав’ярні та в комфортній обстановці обмінятися останніми новинами, а хтось вже нагострив лижі та збирається провести довгий вікенд десь за кордоном. Та й, дійсно, за п’ять днів можна насправді багато чого побачити та насолодитися морем нових вражень! Головне, до того як кинутися пакувати валізи, все ретельно продумати, скласти план мандрівки та належним чином підготуватися до неї, аби подорож подарувала лише позитивні емоції, а не обернулася купою проблем та непотрібних клопотів.

Туристична подорож на травневі свята

Отже, про що варто пам’ятати?

  • Відмовтеся від ідеї продемонструвати компаньйонам по мандрівці всі новинки свого гардеробу. Звісно, і новий костюмчик хочеться «вигуляти», і нова сукня так вам личить, і щойно придбані черевички такі гарні. Але, повірте, у вас навряд чи буде нагода одягнути всі ті, безумовно, красиві та гідні захоплення оточуючих речі, які ви «просто не можете не взяти» в поїздку. Тому пригадаємо перше правило мандрівника: речей має бути небагато, вони повинні гармонійно комбінуватися між собою і відповідати погоді, засобу пересування та програмі подорожі. Оптимальний варіант: дві пари вуличного взуття (обов’язково – комфортного, в іншому випадку поїздка може перетворитися на тортури) та капці, одяг для сну, костюм на дощову погоду та по комплекту зручного вбрання на кожен день поїздки.
  • Складіть перелік речей, які необхідно взяти із собою: засоби гігієни, ліки про всяк випадок, зарядний пристрій, парасольку, сонцезахисні окуляри тощо.
  • Ретельно сплануйте свою поїздку: звісно, п’ять днів – це немало, втім, встигнути побачите все навіть не намагайтесь, це просто нереально. Тому одразу визначте, які саме місця, історичні чи культурні пам’ятки хочете відвідати, із розрахунку одна локація – в середньому дві години. Відвідини інших місць, вартих вашої уваги, залиште на наступну поїдку. І не забудьте про час на «ознайомчу прогулянку» містом! Пам’ятайте: мандрівка, щоб вона насправді принесла задоволення та залишила по собі яскраві і, головне, позитивні емоції не може асоціюватися з марафоном!
  • І ще один момент: складаючи план поїздки, не забудьте одразу вирішити, де будете харчуватися. І в цьому сенсі покладатися на путівники не варто – зазвичай там є вказівки лише про найдорожчі ресторані. Якщо є можливість, краще зазирніть на форуми для подорожуючих – як правило, там є рекомендації щодо місць, де можна смачно та недорого перекусити.
  • Подбайте про зв’язок. Якщо метою вашої подорожі не є тотальне усамітнення, вам обов’язково знадобиться телефон – поділитися своїми враженнями та дізнатися, як справи в рідних. Крім того, іноді виникають ситуації, коли необхідно зателефонувати абоненту в країні вашого перебування. Тож нагадаємо: роумінг – задоволення не з дешевих, тому краще заздалегідь купити картку міжнародного телефонного зв’язку або прямо за кордоном придбати картку місцевого оператора.
  • Скільки б ви не брали із собою в поїздку грошей, пам’ятайте: тримати готівку в одному місці небезпечно – злодії є в кожній країні, і туристи для них – дуже приваблива аудиторія. Тому готівку краще розділити та зберігати в різних місцях, тримаючи гроші на кишенькові витрати в гаманці, а решту – окремо. І не забувайте про доцільність тримати певну суму грошей на картці – це і зручніше, і безпечніше.
  • Дізнайтесь про правила поведінки в країні перебування. Аби не зіпсувати собі подорож, краще ще вдома дізнатися про певні правила, що діють в країні, куди ви вирушаєте. Пам’ятайте: те, на що вітчизняні правоохоронці можуть навіть не звернути уваги, в інших країнах може вважатися серйозним правопорушенням. І про ці «нюанси» доцільно дізнатися ще вдома.
  • Якщо відправляєтесь в екзотичні країни, перевірте, чи не треба зробити щеплення від тих чи інших хвороб.
  • Ретельно перевірте список документів, необхідних для подорожі:
    • закордонний паспорт;
    • поліс медичного страхування для виїжджаючих за кордон;
    • виписку з банку про наявність фінансів для подорожі (бажано!);
    • бронь готелю або лист-запрошення (прикордонники можуть спитати, де ви плануєте жити на час поїздки);
    • квитки на зворотну дорогу;
    • якщо ви плануєте їхати власним автомобілем, до цього переліку документів додаються технічний паспорт, водійське посвідчення, поліс «Зелена картка».
  • Поспішаючи за новими враженнями, не забудьте про захист свого майна в Україні: про всяк випадок передайте на зберігання цінні речі родичам чи близьким, які залишаються в країні, встановіть сигналізацію, попросіть сусідів приглянути за вашою домівкою, а також не забудьте укласти договір страхування майна та відповідальності перед третіми особами, що передбачає відшкодування збитків не лише в разі, якщо під час вашої відсутності до вашої оселі завітають «непрохані гості» (злодії зазвичай «активізуються» в період довгих свят та влітку, знаючи, що господарі у від’їзді), але й якщо в цей період трапиться якась аварія, наприклад, водопроводу у вашій квартирі, через що може бути пошкоджено майно ваших сусідів.

Отже, не баріться – закінчуйте свої справи і відпочивайте із задоволенням! Гарної подорожі та яскравих вражень!