Страховки житла оформляють на літо і після великих НП

Страховки житла оформляють на літо і після великих НП

- Скажіть, які особливості страхування майна. Чи має попит на цей вид страховки сезонний характер?

- Так, причому не тільки сезонний, а й подієвий. Так, активність клієнтів щодо придбання договорів страхування майна значно зростає після того, як вони дізнаються про чергове стихійне лихо (повінь, буревій), або стають свідками пожежі в сусідньому будинку; дізнаються про те, що квартиру сусідів залили водою мешканці зверху. Люди розуміють, що ніхто не застрахований від неприємностей, а маючи на руках страховку, куплену за невелику суму, можна буде компенсувати навіть серйозний матеріальний збиток.

Ну і, звичайно, багато хто вирішує придбати страховку під час планування відпустки влітку або взимку, щоб не хвилюватися за залишене без нагляду житло.

- У кожної компанії розроблено великий портфель страхових послуг, розкажіть, які існують основні види добровільного страхування житла?

- Основні види: класичне страхування майна (на повну дійсну вартість, з оглядом і описом майна) і страхування за експрес-програмами (без огляду майна, без опису майна, як правило, без заяви на страхування, на невеликі страхові суми без прив'язки до дійсної вартості майна). Часто зустрічаються програми страхування окремо для квартир, будинків, дач. Окремо йдуть програми страхування майна, що є предметом іпотеки при кредитуванні в банку.

- Розкажіть про фактори, які впливають на вартість страхового поліса?

- Основні фактори: розмір страхової суми, франшизи, перелік ризиків, що підлягають страхуванню, умови експлуатації та технічні характеристики майна, стан комунікацій, термін страхування, страхування з внутрішнім оздобленням або без нього тощо.

- Як можна заощадити під час купівлі страховки?

- Найдієвішим і найлогічнішим способом для здешевлення поліса є збільшення розміру франшизи (суми збитку, яка не погашається страховиком, - ред.).

- У разі настання страхового випадку, якими мають бути дії клієнта? Розкажіть, про необхідні документи для виплати страхового відшкодування.

- У разі настання страхової події клієнт зобов'язаний негайно вжити всіх можливих заходів для порятунку застрахованого майна та зменшення розміру збитків.

У строки, згідно з договором, повідомити про подію відповідні компетентні органи (пожежну службу, міліцію, ЖЕК) та страхову компанію (спочатку усно, з подальшою письмовою заявою), а також надати відповідні документи, необхідні для виплати страхового відшкодування:

  • заяву про настання страхової події,
  • заяву на виплату страхового відшкодування,
  • договір - примірник страхувальника,
  • документ, що посвідчує особу страхувальника/вигодонабувача,
  • довідку про присвоєння індивідуального номера страхувальника/вигодонабувача,
  • довідку компетентних органів,
  • документи, що підтверджують право власності, користування, розпорядження - тобто підтверджують майновий інтерес,
  • документи, що підтверджують дійсну вартість майна,
  • документи, що підтверджують розмір збитків.

- У яких випадках страхування компанія відмовить у виплаті страхової компенсації?

- Клієнту можуть відмовити у виплаті страхового відшкодування у двох випадках: 1) якщо подія належить до винятків згідно з договором страхування; 2) якщо виявлено інші причини, через які передбачено відмову у виплаті (наприклад, умисні дії страхувальника, спрямовані на настання страхової події тощо).