І на здоров'я "Нафтогазстрах" запустить у Ялті проєкт із медичного страхування відпочивальників

І на здоров'я "Нафтогазстрах" запустить у Ялті проєкт із медичного страхування відпочивальників

З весни туристам у Ялті почнуть масово пропонувати укласти договір медичного страхування на період відпочинку. Влада міста хоче, щоб туристи купували таку страховку під час заселення в готель або під час звернення до міських медустанов. Брати участь у першому подібному в Україні проекті вже погодилася страхова компанія "Нафтогазстрах". Інші лідери ринку поки що тільки придивляються до проекту, адже ймовірність того, що відпочивальники страхуватимуться добровільно, залишається досить низькою.

У лікувальних організаціях Ялти до березня мають почати працювати представництва страхових компаній (СК), які укладатимуть із туристами договори медстрахування. "Влітку населення Ялти збільшується втричі, і з тих коштів, які передбачені на медичне забезпечення місцевого населення, ми змушені фінансувати дорогі медпослуги для туристів",- розповів перший заступник міського голови Ялти Олександр Олефір. У бюджеті міста на 2014 рік на медицину закладено близько 130 млн грн, однак їх недостатньо для покриття потреб усіх тих, хто звернувся по медичну допомогу - місцевих жителів і туристів. "Якщо пацієнт платить за медичні послуги особисто лікареві або медсестрі, він фактично платить тільки за те, щоб йому зайвий раз посміхнулися. А медицина потребує постійних капітальних вкладень в обладнання, препарати, навчання персоналу, підвищення рівня знань, умінь і навичок. І це слід робити раніше, ніж доводиться звертатися до медиків",- зазначив пан Олефір.

Як повідомили "Комерсанту" в прес-службі міськради Ялти, взяти участь у пілотному проекті виявили бажання низка страхових компаній. Серед них "Нафтогазстрах", "Оранта-Січ" і "Просто-Страхування". "До нас уже звернулася СК "Нафтогазстрах" із проханням надати їй для роботи в оренду приміщення в міській поліклініці та лікарні",- повідомив Олександр Олефір. У СК "Просто-Страхування" і "Оранта-Січ" не прокоментували, чому не розпочали реалізацію проекту. "Туризм - джерело інвестицій в інфраструктуру регіону, зокрема в охорону здоров'я. У 2013 році ми запропонували владі міста переводити гостей і туристів на короткострокове медичне страхування в СК",- зазначив генеральний директор СК "Нафтогазстрах" Анатолій Чубинський. Зараз відпрацьовується технічний бік співпраці страховика і медустанов. У міськраді Ялти не виключають, що в майбутньому кількість страховиків-партнерів збільшиться.

"Нефтегазстрах", за даними галузевого журналу Insurance Top, за підсумками дев'яти місяців 2013 року була лідером у сегменті добровільного медичного страхування. Сума страхових платежів склала 190,7 млн грн. Питома вага в портфелі - 99,33%. Сума страхових виплат - 121,7 млн грн (63,82%).

Своїм клієнтам СК оплатить ліки, поліклінічні послуги та діагностику. Договір страхування, вартість якого, на думку влади Ялти, становитиме близько 60-120 грн на місяць, можна буде укласти під час поселення в готель або в лікувальних установах. Однак тариф може бути й вищим. "У разі звернення людини до страховика з певною хворобою послуга в середньому коштуватиме від 50 грн на добу, зважаючи на розрахунок вартості її лікування та медикаментів", - пояснили в прес-службі міськради.

Подібні ініціативи щодо запровадження добровільного медичного страхування (ДМС) обговорювали в Криму, Черкасах і Києві. Влада Черкас планувала за рахунок бюджетних коштів компенсувати частину витрат на укладення договорів ДМС для працівників бюджетних установ міста (див. "Комерсант" від 19 квітня 2013 року). Однак необхідну для цього суму не виділили з бюджету. Київська влада хотіла створити муніципальну страхову компанію, але не знайшла для неї джерел фінансування. "Нам цікаві подібні проекти. Наприклад, ми планували брати участь у страхуванні бюджетників Криму, зокрема вчителів. Однак через відсутність фінансування цей проект не було реалізовано",- розповів голова правління СГ ТАС Павло Царук. У ялтинському проєкті стримувальним фактором, на його думку, може стати низький інтерес самих туристів і жителів міста до страхування. Рівень проникнення ДМС в Україні становить лише 2-3%, при тому, що 95% портфелів страховиків формують договори корпоративного добровільного медичного страхування. "Є сумніви, чи будуть туристи добровільно страхуватися",- зазначив пан Царук.