Випили за кермом? Починайте збирати гроші!

Випили за кермом? Починайте збирати гроші!

Штраф за «п’яну» їзду може сягнути 51000 грн

Лише замисліться: щороку на керуванні авто в стані сп’яніння поліція «ловить» близько 130 000 водіїв! І це лише ті, хто «попався», а скільком водіям «під градусом» вдалося уникнути «неприємного спілкування» з правоохоронцями? Зрозуміло, що їх кількість в рази вища! Між тим, безжальна статистика свідчить: п’янство за кермом входить до числа найрозповсюдженіших причин ДТП, в яких травмуються та гинуть тисячі людей, не кажучи вже про колосальні збитки внаслідок пошкодження майна. При цьому, як виявляється, рівень алкоголю в крові винуватця аварії часто не є визначаючим чинником: інциденти на дорогах трапляються як з вини тих, хто добряче прийняв на грудь, так і через тих горе-водіїв, що «хильнув» лише зайвий келих вина. Пояснення тому просте: алкоголь, прийнятий навіть в мінімальній кількості та «слабкого градусу», сприяє загальному розслабленню, зменшенню концентрації уваги тощо, що як раз вкрай важливо при керуванні авто…Втім, як свідчить практика, ці застереження лікарів найчастіше залишаються поза увагою занадто впевнених в собі водіїв: мовляв, ну що буде від однієї-двох пляшечок пива чи того ж келиху (а може, й декількох) шампанського? Тож перед тим, як сідати за кермо, багато хто з автовласників не нехтують «помірним», з їх точки зору, вживанням – і…потрапляють в ДТП. При цьому чималенькі штрафи за «нетверезу» їзду любителів «хильнути зайвого» за кермом не дуже й зупиняють! Нагадаємо, наразі в Україні таких водіїв можуть покарати штрафом від 10,2 тис. грн та позбавленням права керувати автівкою впродовж року (якщо таке правопорушення здійснено вперше) до 40,2 тис. грн та позбавленням «прав» на 10 років (якщо впродовж п’яти років правопорушення здійснено повторно).

Але вже з 1 січня 2020 року покарання за алкогольне, наркотичне чи будь-яке інше сп’яніння за кермом стане суворішим. Днями депутати Верховної Ради підтримали збільшення розміру штрафів за «нетверезу» їзду, а також норму про встановлення кримінальної відповідальності за керування в стані сп’яніння.

Отже, згідно з прийнятим законом, таким горе-водіям доведеться заплатити:

  • в разі першого такого правопорушення – від 17000 до 34000 грн (що дорівнює 1000 чи 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а також позбавитися права керування авто на строк до трьох років;
  • в разі вчинення повторного правопорушення – 51000 грн (3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а також не сідати за кермо від двох до трьох років.

За словами представників МВС, такі жорсткі заходи мають дисциплінувати водіїв та позитивно вплинути на ситуацію з аварійністю на дорогах України, зокрема, знизити смертність в результаті ДТП на 50%.

Тож, сподіваємось, так воно й буде. Ми ж, зі свого боку, вкотре нагадуємо: плануючи сісти за кермо, в жодному випадку не вживайте алкоголь та не зловживайте ліками, що можуть вплинути на ваш стан. Пам’ятайте: саме від вашого рішення залежить життя багатьох людей. І набагато краще, прийнявши на грудь, залишити машину на стоянці та доїхати додому на таксі, аніж потім опинитися на лаві підсудних та все подальше життя згадувати той злощасний келих…