Чому страховики майже не пропонують програми ДМС для страхувальників-фізосіб, незважаючи на бажання всіх учасників залучити додаткові платежі?

Чому страховики майже не пропонують програми ДМС для страхувальників-фізосіб, незважаючи на бажання всіх учасників залучити додаткові платежі?

Ось уже котрий рік ринок корпоративного ДМС є одним із драйверів розвитку українського страхування. За роки роботи профільні страховики вдосконалили програми ДМС, поліпшили якість обслуговування в ЛПЗ, напрацювали статистику, проте переходити в роздріб ніяк не поспішають, незважаючи на бажання всіх учасників залучити додаткові платежі.

"Мій страховий агент" попросив представників страхового ринку розповісти про те, чому за всього розвитку корпоративного ДМС і щорічного збільшення обсягу продажів за цим напрямом, страховики не поспішають виходити в роздріб.

Олексій Журавльов, начальник управління розвитку медичного та особистого страхування СГ «ТАС»

Ринок добровільного медичного страхування фізичних осіб на даний момент знаходиться на початковому етапі розвиту. Страхові компанії активно розробляють та продають медичне страхування в корпоративному секторі, що теж має певні складнощі, серед яких основні - це вкрай не розвинутий ринок приватної медицини. Основним фактором якісного ДМС в будь-якій країні є розгалуджена мережа приватних та державних медичних закладів з широким спектром медичних послуг, прозорою структурою ціноутворення, тощо.

Якщо ДМС для корпоративних клієнтів ще можна передбачити ключові населені пункти та/або регіони обслуговування співробітників клієнта, то що стосується ДМС для фізичних осіб по всій території України - це вже питання.

Інша сторона медалі - це те, що культура страхування в цілому, та культура медичного страхування зокрема ще не сформована у повній мірі. Якщо сектор фінансових послуг, наприклад банківскього сектору, для пересічного громадянина України вже більш менш зрозумілі та посіли певне місце серед його повсякденних потреб, то страхування все ще знаходиться у фазі - якщо це обов'язково - то страховка потрібно, якщо ні - можна подумати. Звичайно провідні страховики ринку по максимум вкладають зусилля та кошти в формування страхової культури, але якщо страхування майна, автомобіля,тобто вартісних у грошовому виразі речей, ще знаходить відклик у клієнта, то здоров'я та його страхування має певні складнощі у виразі прямої вигоди.

Окремим фактором варто також відзначити, що як і будь-який інший бізнес, страхова справа має бути прибутковою, а впровадження ДМС для фізичних осіб без ОМС (обов'язкового медичного страхування) на 100% призведе до того, що основними клієнтами - фізичними особами по ДМС стануть завідомо клієнти, які мають певні проблеми зі здоров’ям з метою економії власних коштів при вартісному лікуванні, що в цілому не відповідає концепції страхування як захисту від можливого настання страхового випадку.