Коли вхурделило зненацька…

Коли вхурделило зненацька…

Останніми днями чи не всі випуски новин починаються з тривожних метеорологічних «зведень» з різних регіонів України, мешканці яких наразі потерпають від негоди – хуртовин та заметілі, шалених снігопадів та завірюх. І добре, якщо всі ці «пустощі» хуліганки-зими ви лише спостерігаєте з вікна затишної оселі, а як бути, якщо природні катаклізми наздогнали вас зненацька, наприклад, на трасі?Наші поради – вам в допомогу!

Отже, головне правило безпечної їзди взимку залишається незмінним: плануючи будь-яку поїздку, не полінуйтесь завчасно вивчити прогноз погоди – хтозна, можливо, буде кращим все ж таки перенести поїздку на більш прийнятний «за погодними умовами» день? Якщо ж їхати треба за будь-яких обставин, подбайте про те, щоб в авто був комплект речей першої необхідності, що можуть вам знадобитися у випадку, якщо ви все ж таки «застрягнете» на засніженій дорозі.

  • Відправляючись в далеку путь, не забудьте покласти в авто хоча б мінімальний «продуктовий запас»: питну воду, шоколад, снеки, печиво – він стане вам у нагоді, якщо в машині доведеться провести більше часу, аніж планувалося. Крім продуктів харчування, про всяк випадок запасіться теплим одягом, зокрема, парою шкарпеток, теплими рукавицями тощо. Пам’ятайте: кінцівки охолоджуються досить швидко, тож їх краще тримати у теплі. Серед інших речей, які вам можуть знадобитися, – зарядка для телефону (без зв’язку залишатися за подібних обставин просто небезпечно, хтозна, коли ваше «зникнення» стане очевидним і вас почнуть шукати?). Крім того, а багажнику мають бути запаси охолоджувальної рідини, пляшка з зимовим омивачем скла та ємність з мастилом – все це вам може стати у нагоді, коли «прориватиметесь» через снігові кучугури). Незайвим буде покласти лопату (якщо раптом доведеться відкопувати авто) та трос (взимку кожна поїздка – екстрим, тож, не рідкість ситуації, коли чи вас комусь доводиться тягнути, чи вам когось). 
  • Не розраховуйте запас пального «впритул» – взимку рівень бензину в бачку має бути на рівні щонайменше 50%.
  • За кермом будьте дуже обережними: на вкритій кригою трасі та ще зі снігом, що просто-таки заліплює лобове скло, ваша врівноваженість та акуратність, уважність та обачливість – запорука безпечного прибуття до пункту призначення, а не зустрічі з найближчим стовпом чи, що набагато гірше, пішоходом, який, до речі, як і ви, і бачить через погодні умови не дуже, і чує – ще гірше.
  • Якщо все ж таки відчуваєте, що подальший рух неможливий, одразу зупиняйтесь – але не посеред траси, а все ж таки ближче до узбіччя – так, щоб не заважати працювати рятувальникам та снігоприбиральній техніці.
  • Якщо ви «встали», зробіть все, аби «не злитися» з пейзажем: зчищайте сніг з авто, періодично включайте світло – ваш автомобіль має бути помітним, на нього мають звернути увагу, коли почнуться рятувальні роботи зі звільнення автомобілістів з «снігового полону».
  • Одразу телефонуйте рятувальникам, в поліцію та інші рятувальні служби, аби повідомити, де саме застрягли. Не чекайте, поки рідні почнуть бити в усі дзвони, і не намагайтесь «вдихнути життя» в напівмертве через непогоду авто або самостійно розчищати дорогу – залиште це професіоналам. 
  • Не залишайте надовго автівку: хто знає, хто саме проїжджатиме повз ваш покинутий автомобіль в той час, поки ви будете десь бігати? А визволяти покинуте авто, як ви самі розумієте, рятувальники будуть лише після того, як звільнять всіх людей на дорозі. Тож надовго відлучившись від автівки, ризикуєте ще довго стирчати металево-сніговим кучугуром на узбіччі.
  • Чекаючи на рятувальників, переконайтесь, що вітер не задуває вихлопні гази в салон авто.
  • Зважаючи на те, що допомога може надійти пізніше, аніж вам би того хотілося, бережіть паливо та електроенергію, не тримайте двигун постійно ввімкненим – звісно, чекати на рятувальників комфортніше в теплому салоні, але ж, погодьтесь, краще помірне тепло, але довго, аніж спека, а потім – холод. 
  • Пам’ятайте, що їзда в хуртовину часто-густо небезпечна потраплянням в ДТП – через погану видимість та складні погодні умови, що можуть спричинити вихід з ладу тих чи інших вузлів та систем автомобілю. Тож не забувайте про необхідність страхового захисту від надійного страховика, який візьме на себе вирішення ваших фінансових проблем, що можуть виникнути через «екстремальну» подорож крізь сніги та заметілі.

Отже, будьте обачливими та приймайте зважені рішення, плануючи поїздки взимку – і нехай всі сезонні негаразди обійдуть вас стороною!