Викрадення автомобіля: як запобігти та убезпечити себе від витрат?

Викрадення автомобіля: як запобігти та убезпечити себе від витрат?

За даними Генеральної прокуратури України, минулого року в цілому по країні було зафіксовано 6642 випадки викрадення транспортних засобів, з яких 6232 – автомобілів, що належать приватним особам. В свою чергу, в січні вже поточного року викрадачі «розжилися» 319 автівками, в тому числі 286 машинами, що перебувають у приватній власності. Погодьтесь, цифри чималі, а розмір заподіяних власникам «поцуплених» авто збитків взагалі вражає.Як не стати частиною цієї сумної статистики та зберегти свого «залізного коня», а заразом – й власні гроші? Дослухаємось до порад фахівців.

  • Як запевняють співробітники поліції, найчастіше авто викрадають саме в тих автовласників, які впевнені, що саме з їх транспортним засобом нічого статися не може: і вік з машинки вже поважний, і фарба облупилася вже на кузові, і стоїть вона під вікнами. Чи навпаки, гадають, що, якщо в них дорогих автомобіль, обладнаний всіма найсучаснішими приборами, що мають стати на заваді викрадачам, то авто в повній безпеці. Отже, помиляються і одні, і другі – «здобиччю» злочинців може стати БУДЬ-ЯКИЙ автомобіль, просто якщо старенькі викрадають, аби продати на запчастини, то новинки автопрому зазвичай крадуть на замовлення. Звідси головне правило, якого мають дотримуватися всі без виключення автовласники: не втрачайте пильності, будьте обачними та уважними, не кидайте своє авто будь-де, не залишайте авто незамкненим, не забувайте вмикати сигналізацію, навіть якщо треба «вискочити на хвилинку» тощо.
  • На ніч ЗАЛИШАЙТЕ АВТО ВИКЛЮЧНО НА ПАРКОВЦІ – це, звісно, не панацея, але серйозний «профілактичний засіб» проти злочинців. Ну навіщо їм зайвий раз ризикувати перед носом в охоронця, якщо на вулицях повно машин, за якими ніхто не дивиться?
  • Встановіть СИГНАЛІЗАЦІЮ. І пам’ятайте: заводська сигналізація, за замовченням встановлена на авто, для досвідчених зловмисників – взагалі не перешкода, з нею вони впораються миттєво. Тож саме якісна додаткова сигналізація може стати їм на заваді й мінімізує ваші ризики втратити автомобіль. До речі, в цьому сенсі непоганим варіантом є сигналізацію, підключена до супутникових систем, яку зламати, звісно, можна, але впоратися з такою задачею по силах лише досвідченому «професіоналу». 
  • Зверніть увагу на БЛОКУЮЧІ СИСТЕМИ захисту двигуна, засоби блокування коробки передач, керма тощо. Експерти кажуть, що блокування стартеру або механічним розмиканням, або механічними штифтами часто-густо «гасять» запал викрадачів, які вважають за краще даремно не копирсатися та, стикнувшись з такими «перешкодами», ймовірніше, переключаться на інше авто.
  • До речі, досить часто зловмисники спеціальним сканером «зчитують» сигнал ключа – і потім спокійнісінько просто відкривають залишене авто. Зважаючи на те, що схема ця досить розповсюджена, експерти радять водіям тримати ключі в спеціальному ЗАХИСНОМУ ЧОХЛІ, що створює захисний екран, що унеможливлює «зчитування» сигналу.
  • Добре зарекомендувала себе й так звана МІТКА. Це маленький пристрій, що встановлюється на непомітному місці в салоні. Секрет в тому, що завести транспортний засіб з такою міткою можна лише після прикладання до неї спеціального ключа. Тож навіть якщо зловмисники й проникнуть в авто, зрушити з місця не зможуть. Більше того, деякі модифікації цих пристроїв запрограмовані таким чином, що при спробі завести авто без ключа від мітки система блокує всі двері транспортного засобу – тож злочинець опиняється в пастці. 
  • На жаль, не є рідкістю випадки, коли до схем викрадення авто виявляються причетними майстри СТО, співробітники мийки тощо. Звісно, людям варто довіряти, але це той випадок, коли краще перестрахуватися. Тому правоохоронці настійливо рекомендують зайвий раз НЕ ЗАЛИШАТИ КЛЮЧІ від авто малознайомим людям, в жодному випадку не залишати в машині цінні речі, документи, гроші тощо.
  • Для захисту авто від зловмисників можна скористатися й «НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ». Наприклад, «вмільці» рекомендують підвищити гучність сигналізації – для цього достатньо лише змінити «колокол», що входить в комплект, на щось більш міцніше. Повірте, коли «сигналізація» почне несподівано «голосити» на кілька кварталі, у злочинців на думці буде лише якомога швидше забратися від авто. Ще один засіб, що вже довів свою ефективність, – спеціальні штирі, що блокують вхід в авто та заведені на окремий брелок. А ось броньована плівка на вікнах – непоганий варіант на випадок, якщо викрадач намагатиметься розбити скло. Звісно, вона не зможе перешкодити його намірам, але «шумовий ефект» буде серйозним. Тож по-тихому залізти до авто не вдасться. Непогано також зарекомендували себе такі «народні методи», як встановлення прихованого тумблеру, що розмикає електроланцюг, через що завести авто стає неможливим, і «секрет» на бензонасосі, що запобігає надходженню палива в двигун без спеціальної кнопки.
  • Якщо ж, попри всі ваші зусилля, авто все ж таки викрали, не гайте часу і терміново ТЕЛЕФОНУЙТЕ В ПОЛІЦІЮ. Пам’ятайте, пошуки по гарячих слідах більш ефективні, аніж ті, що здійснюються через деякий час після виявлення факту викрадення авто.
  • Не забувайте: вам ніхто – ані охоронна компанія, ані виробник сигналізації, ані власник паркінгу, ані навіть поліція – не зможуть гарантувати, що ваше авто одного дня не буде викрадене. Як це не прикро, але… Тому наразі єдиним варіантом для тих, хто хоче уникнути величезних фінансових збитків в разі втрати авто та не випробовувати свої шанси в цій сумнівній «лотереї», є страхування КАСКО. Саме наявність заздалегідь оформленого договору страхування наземного транспорту є запорукою вашої впевненості та гарантією того, що за будь-яких обставин ви не залишитесь з купою проблем, без автівки та без грошей.

Тож зважте всі ризики, будьте обачливими, пильними та обережними, і нехай будь-які проблеми з авто обходять вас стороною!