093 6547777
0936547777
095 6547777
0956547777
097 6547777
0976547777

Їзда взимку: як не опинитися в пастці

Шалені снігопади та несподівані проливні дощі, ожеледиця та безмежні калюжі під ногами та колесами, хуртовини і завірюхи та раптом по-весняному яскраве сонце – українська зима щедра на несподіванки, тож картинки за вікном та показання стовпчика термометра можуть кардинально змінюватися по кілька разів на день. Втім, такі зміни часто-густо несуть із собою купу проблем, зокрема, автомобілістам: аварії та затори на дорогах – на жаль, такою є найрозповсюдженіша картинка наших автошляхів взимку. Але все поправимо! Принаймні, так стверджують досвідчені експерти в сфері екстремальної їзди та контраварійного керування авто. Аби уникнути негативних наслідків непрогнозованої погоди за вікном та мінімізувавати ризик потрапити в ДТП, достатньо лише дотримуватися низки простих правил. Яких саме? Читайте нижче.

  • НЕ ЗАБУВАЙТЕ СКИДАТИ ШВИДКІСТЬ. Це особливо актуально в умовах ожеледиці та першого снігу, а також при поганій видимості, спричиненій туманом. Пам’ятайте: гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується в три рази!
Як керувати авто взимку
  • СТАРТУЙТЕ З ДРУГОЇ ПЕРЕДАЧІ та ГАЛЬМУЙТЕ ПРАВИЛЬНО. Хто б що не казав про переваги автоматичної коробки передач, взимку вона явно поступається «механіці». Адже саме звична механічна коробка передач дозволяє ефективно контролювати авто під час їзди слизькими дорогами. А щоб «не прослизати» при старті, достатньо стартувати з другої передачі, попередньо підкрутивши оберти. До речі, експерти радять також гальмувати саме КПП – це безпечніше, аніж при традиційному гальмуванні. Взагалі, досвідчені водії добре знають, що за несприятливих погодних умов взимку справжню загрозу становить не слизьке дорожнє покриття, а саме гальма: затиснуті ними колеса не дозволяють ефективно контролювати напрямок руху, тож авто просто може занести. Звідси висновок: за необхідності зупинити авто працюйте педаллю газу та кермом! Додамо, що пригальмовувати доцільно лише на прямих ділянках дороги та з рівними колесами. Дотримуйтесь правила «прямого керма» і пам’ятайте, що при блокування коліс зчеплення коліс з дорогою може бути неоднорідним, що може призвести до неконтрольованого руху, наприклад, машина почне «виляти».
  • ЗАБУДЬТЕ ПРО РІЗКІ МАНЕВРИ. Рухайтесь плавно! Це доцільно завжди, а в зимовий період, на слизькому покритті – просто життєво необхідно! Тож не «кидайтесь» зі смуги на смугу – окрім того, що це небезпечно для вас, від ваших хаотичних на слизькій трасі рухів можуть постраждати інші. Якщо ж вашу машину все ж таки занесло, не забувайте, що крутити кермо слід в бік самого заносу, а потім одразу повернути його назад, щоб не занесло в інший бік.
  • ПОВЕРТАЄМО ПРАВИЛЬНО. Пам’ятайте, що, входячи в поворот, необхідно максимально скинути швидкість та рухатись плавно, працюючи газом та кермом.
  • НЕ ХОВАЙТЕСЬ В ТЕМРЯВІ. Завжди краще перестрахуватися! І, навіть якщо ви впевнені, що всі й так вас добре бачать, все ж таки вмикайте фари! А ще не забувайте про «поворотники», коли збираєтесь виконати той чи інший маневр.
  • НЕ ВІДВОЛІКАЙТЕСЬ. Розмови по телефону чи з попутниками – про все це треба забути. Пам’ятайте: мить, витрачена на те, щоб зазирнути в телефон, може коштувати вам занадто дорого! Взимку, як ніколи, важливо слідкувати виключно за дорогою!
White Range Rover
  • НЕ ПАНІКУЙТЕ! Які б ситуації не сталися на дорозі, не забувайте, що саме страх та паніка найчастіше не дозволяють оперативно виправити їх, затуманюючи розум водія та змушуючи його робити зайві та непотрібні рухи.
  • УБЕЗПЕЧТЕ СЕБЕ НА ВИПАДОК АВАРІЇ. Звісно, що від аварій застрахуватися неможливо: яким би ви не були асом, ви ніколи не знаєте, хто опиниться поруч з вами на дорозі. Тому вкрай важливо заздалегідь подбати про свої фінанси, якщо ваше авто все ж таки потрапить в ДТП. І найефективніший спосіб захистити свої гроші за таких обставин – вчасно оформити договір страхування. Звичайно, страховик не зможе вас захистити від ризику потрапляння в аварію, а ось відшкодувати вам заподіяні внаслідок цього збитки – може! Головне, зробити правильний вибір:). І тоді ваша їзда взимку навіть за не сприятливіших умов приноситиме вам лише задоволення!