У 2011 році обсяг страхових платежів СГ «ТАС» з агрострахування зріс на 64%

У 2011 році обсяг страхових платежів СГ «ТАС» з агрострахування зріс на 64%

За попередніми результатами приріст страхових платежів Страхової Групи «ТАС» в сфері агрострахування за 2011 рік склав 64% порівняно з аналогічними даними за 2010 рік (обсяги платежів зросли з 1 621 тис. грн до 2 653 тис. грн). Найбільш вдалим виявився весняно-літній сезон (I-II квартал 2011 року), протягом якого об’єм страхових премій зріс майже в три рази. У той же час, кількість отриманих страхових платежів в осінній сезон (IV квартал) 2011 року зросли лише на 10% порівняно з показниками аналогічного періоду 2010 року.

Несприятливі погодні умови осені 2011 року, а саме посуха в період сівби та появи сходів, стали причиною зменшення шансів на вдалу перезимівлю озимих посівів, що зумовило зростання інтересу фермерів до страхування озимих культур.

«В нашій компанії процедура андеррайтингу сільськогосподарських ризиків передбачає чіткі вимоги до відповідної фази розвитку озимих культур та дотримання технології вирощування, – говорить начальник Управління страхування сільськогосподарських ризиків СГ «ТАС», кандидат с-г наук Юрій Золотар. – На жаль, лише 60-70% площі озимини, яку нам пропонували на страхування, відповідали встановленим вимогам. Інколи, детально оглянувши посіви озимих культур в межах одного фермерського господарства, ми були змушені відмовлятись від страхування посівів озимого ріпаку у зв’язку з його переростанням,  також від посівів озимої пшениці – через слаборозвинуті сходи або взагалі їх відсутність».

«В 2011 році погодні умови змусили замислитись не лише простого сільгоспвиробника про безпеку агровиробництва, але і внесли суттєві корективи в державне бачення розвитку сільського господарства на наступний рік, – продовжує Юрій Золотар. – Так, у 2012 році визначальну роль у відродженні  агрострахування, на мою думку, має відіграти прийнятий Верховною Радою Закон №5063 «Про особливості здійснення страхування сільськогосподарської продукції з державною фінансовою підтримкою».

Закон передбачає виділення  аграрному товаровиробнику щорічної субсидії на оплату частини страхової премії, у встановленому державним бюджетом розмірі. Втім, не слід очікувати появи коштів на здешевлення страхових внесків раніше другого півріччя 2012 року, у зв’язку зі зміною самої процедури розподілу субсидії, де головну роль, поряд з державними органами, буде відігравати Аграрний страховий пул.

«Саме дотримання процедури та слідування системі, що прописана в Законі, дозволить ринку агрострахування  стати більш прогнозованим та цивілізованим, а також забезпечить  фінансову стабільність та суттєве зростання частки застрахованих площ агровиробника», – підсумовує Юрій Золотар.

Довідка: За даними Міжнародної фінансової корпорації, за результатами агрострахової діяльності в 2010-2011 роках СГ «ТАС» входить в ТОП-10 найбільш активних та системних страховиків за кількістю укладених договорів страхування, страхових премій та виплачених страхових відшкодувань.