Агенство «Кредит-Рейтинг» підтвердив рейтинги - Страхова Група "ТАС"

Агенство «Кредит-Рейтинг» підтвердив рейтинги - Страхова Група "ТАС"

У червні 2014 року рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» оголосило про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу ПрАТ «Страхова Група «ТАС» на рівні uaA. Прогноз рейтингу - стабільний. Агентство також підтвердило рейтинг надійності страхової компанії ПрАТ «Страхова Група «ТАС» на рівні uaAins. При оновленні рейтингів було використано повну фінансову звітність ПрАТ «Страхова Група «ТАС» за 2013 рік та за I квартал 2014 року, а також внутрішню інформацію, надану компанією в ході рейтингового процесу.

Позичальник або окремий борговий інструмент з рейтингом UAA характеризується високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності чутливий до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов.

Стабільний прогноз вказує на відсутність на поточний момент передумов для зміни рейтингу протягом року.

Надійність страхових компаній з рейтингом uaAins знаходиться на високому рівні. Їх платоспроможність, репутація та лояльність по відношенню до клієнтів вища, ніж у страхових компаній України з більш низьким рівнем рейтингу, але вони більш схильні до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних факторів, ніж страхові компанії з рейтингом uaA+ins. Вірогідність виникнення проблем із своєчасним здійсненням страхових виплат або з поверненням накопичувальних страхових сум нижча, ніж у страхових компаній із більш низьким рівнем рейтингу.

Фактори, що підтримують рівні рейтингів:

  • провідні позиції на страховому ринку України і стабільний розвиток мережі відокремлених підрозділів у всіх регіонах України, що забезпечує високі обсяги надходжень страхових платежів;
  • збереження відносної збалансованості портфеля залучених страхових премій і надання послуг з соціально орієнтованих видів страхування;
  • диверсифікація страхових премій та виплат страхових відшкодувань найбільшим контрагентам;
  • диверсифікація активів, якими представлені страхові резерви;
  • низький рівень боргового навантаження;
  • інформаційна відкритість та прозорість.

Фактори, що обмежують підвищення рейтингів:

  • значний обсяг інвестицій в цінні папери одного емітента і необхідність подальшої диверсифікації портфеля довгострокових вкладень;
  • збереження значення комбінованого показника збитковості на високому рівні;
  • вплив негативних факторів на фінансовий ринок та пониження ділової активності в окремих секторах економіки, що може привести до погіршення показників діяльності компанії.

СГ «ТАС» повністю відповідає факторам рейтингу: Компанія працює на ринку страхових послуг більше 15 років і пропонує клієнтам понад 80 страхових продуктів з різних видів добровільного та обов'язкового страхування. Страхова група «ТАС» має розгалужену регіональну мережу: 28 регіональних дирекцій і філій та 450 офісів - продажів по всій території України.

СГ «ТАС» - є лідером з продажів полісів «Зеленої Картки» і входить до трійки з реалізації ОСЦПВ. Страхова група «ТАС» - лідер з виплат за договорами обов’язкового страхування цивільно – правової відповідальності (у 2013 році клієнтам було відшкодовано 76,6 млн. грн.).

У 2013 році Компанія зібрала 396,5 млн гривень страхових премій та виплатила 175,0 млн грн.

СГ «ТАС» є членом Ліги страхових організацій України, членом Моторного (транспортного) страхового бюро України, Морського страхового бюро України (МТСБУ). Входить до Асоціації міжнародних експедиторів України (АМЕУ), Федерації страхових посередників України та Бюро кредитних історій.