ЛСОУ виступає за відновлення ліцензій СГ «ТАС»

ЛСОУ виступає за відновлення ліцензій СГ «ТАС»

02.10.2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання на ринку фінансових послуг (далі – Нацкомфінпослуг), було прийнято розпорядження № 2863, опубліковане на сайті Нацкомфінпослуг 06.10.2014, яким з 09.10.2014 планується призупинити дію ліцензій АТ «СГ «ТАС» (приватне) на право здійснення страхової діяльності з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів; добровільного страхування наземного транспорту (крім залізничного); добровільного медичного страхування (безперервне страхування здоров’я), у зв’язку з тим, що «…товариством було частково сплачено пеню за несвоєчасне здійснення страхового відшкодування лише 186 страхувальникам з 3198…».

Зазначене рішення Нацкомфінпослуг фактично ставить під загрозу понад 1 млн. клієнтів та 84% бізнесу компанії, яка є лідером на ринку обов’язкового страхування відповідальності автовласників та входить в ТОП-10 вітчизняного страхового ринку.

«Дії регулятора по відношенню до страхових компаній повинні знаходитися виключно в правовому полі. При цьому відносно системо утворюючих страховиків, яким є «СГ «ТАС», державна позиція повинна враховувати не тільки політичні та репутаційні ризики, а й соціальні ризики галузі. Тому важливо забезпечити прозорість та адекватність прийняття таких рішень», вважає Президент ЛСОУ Олександр Залєтов.

Для зняття негативних наслідків не тільки щодо цього страховика, але у цілому для страхового ринку, ЛСОУ звернулась до Кабінету Міністрів України та Нацкомфінпослуг щодо призупинення дії розпорядження Нацкомфінпослуг від 02.10.2014 р. № 2863 та необхідності створення робочої групи з представників Нацкомфінпослуг та Громадської ради при Нацкомфінпослуг для неупередженого розгляду.